У Південній Кореї колишнього президента постануть перед судом за оголошення воєнного стану, що може призвести до смертної кари.
У Південній Кореї колишнього президента Юн Сок Йоля викликали до суду за підозрою в організації заколоту. Він буде відповідати за своє рішення оголосити воєнний стан у грудні 2024 року, яке тривало недовго.
Варто зазначити, що суд розпочнеться через 10 днів після того, як його усунули з посади. Про це повідомляє Yonhap News Agency.
За словами судових чиновників, перший кримінальний процес над колишнім президентом Юн Сок Йолем заплановано на 14 квітня. Центральний районний суд Сеула має відкрити слухання за звинуваченням колишнього президента в заколоті о 10 ранку.
Представники влади заздалегідь вжили додаткові заходи безпеки, оскільки існували побоювання щодо можливих протестів. Зокрема, обвинуваченому дозволять входити до суду тільки через підземний паркінг, щоб уникнути будь-яких акцій протесту біля судового приміщення.
В якості свідків в суді виступлять командувач Першої групи безпеки Командування оборони столиці Чо Сон Хен і голова Першого батальйону спеціального призначення Командування спеціальних операцій Кім Хен Кі. Якщо Юна визнають винним за звинуваченням в організації заколоту, йому може загрожувати довічне ув'язнення або страта.
У ході судового процесу щодо імпічменту Юна в Конституційному суді Чо надав свідчення про те, що командувач оборони столиці Лі Джин У наказав йому відправити війська з метою "евакуації" депутатів з Національної асамблеї після того, як Юн оголосив воєнний стан 3 грудня. Вважається, що Кім отримав подібний наказ від свого керівника в ту ж ніч.
Нагадаємо, що в січні 2025 року прокуратура затримала Юна, пред'явивши йому звинувачення у зв'язку з його указом про запровадження воєнного стану від 3 грудня. Його звинуватили в державній зраді та зловживанні службовим становищем. Національна асамблея, під контролем ліберальної опозиції, також проголосувала за імпічмент, що призвело до його відсторонення від посади.
Згідно з інформацією, опублікованою OBOZ.UA, 25 лютого відбулося заключне засідання Конституційного суду Південної Кореї у справі імпічменту відстороненого президента Юн Сок Йоля. У своїй промові президент висловив вибачення перед народом і подякував громадянам за підтримку.
Раніше повідомлялося, що Південна Корея має гіркий досвід втручання військових у цивільні справи, а багато південнокорейських президентів плачевно закінчували свою кар'єру. Деяким главам держави оголошували імпічмент, а хтось навіть завершував політичний шлях у в'язниці