Новини України та світу

У Польщі висловлюють занепокоєння щодо можливих "історичних помилок" Трампа в відношенні до Росії.

Президент США Дональд Трамп може стикнутися з "історичною помилкою", якщо його спроби досягти миру в Україні завершаться визнанням претензій Росії на Крим та інші анексовані території. Таку думку висловив Павел Коваль, голова польської Ради з питань співпраці з Україною, яка надає консультації уряду Дональда Туска щодо українських справ.

Згідно з інформацією, яку надає "Європейська правда", Financial Times цитує висловлювання Коваля.

За його словами, для Польщі та решти Центральної Європи буде перетнута "червона лінія", якщо розширені кордони Росії будуть визнані юридично.

Коваль підкреслив, що є суттєва відмінність між "тимчасовими заходами" для припинення конфлікту в Україні та виконанням "російських вимог щодо визнання Криму, Донбасу чи інших регіонів України, що стало б історичним прорахунком".

Коваль попередив, що якщо це створить прецедент, який дозволить кремлівському правителю Владіміру Путіну розширювати "імперську Росію", то "це буде жахливо".

"Після розпаду Радянського Союзу Росія визнала незалежність України в її міжнародно визнаних кордонах, які включають Крим і Донбас. Це є основоположним принципом міжнародного права. Гарантії кордонів у Центральній Європі також відіграють ключову роль у забезпеченні миру в цьому регіоні, що підтверджується нашим історичним досвідом," - зазначив він.

Одночасно Коваль висловив впевненість у тому, що Трамп врешті-решт не дозволить Росії де-юре мати контроль над українськими територіями, а натомість усвідомить постійну небезпеку з боку Путіна.

Він також переконаний, що Трамп також не ризикне позбавити американські компанії можливості інвестувати в реконструкцію України після припинення війни, не надавши сильних гарантій безпеки, яких прагнуть Київ та його європейські союзники.

"Політики можуть без зусиль розділити політичні, бізнесові та військові гарантії, проте, якщо в Україну надійдуть реальні інвестиції, вони потребуватимуть вагомих гарантій з боку США", - зазначив Коваль.

Нещодавно в медіа з'явилася інформація про те, що Трамп, можливо, обмірковує варіант визнання Криму, який знаходиться під окупацією, територією Росії в рамках потенційної угоди щодо завершення війни.

Коментуючи ці дані, президент України Володимир Зеленський зазначив, що Трамп не піднімав у розмовах з ним питання окупованого Росією Криму.

Водночас перед тим Зеленський визнавав, що територіальні питання будуть на столі майбутніх мирних переговорів про закінчення війни.

Читайте також