В Росії намагаються за допомогою залякувань перешкодити Сполученим Штатам дати Україні можливість завдавати удари по глибині території РФ, повідомляє ISW.
Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що російські чиновники знову використовують тактику залякування, щоб перешкодити США в ухваленні рішення про дозволи для України на застосування ракет ATACMS у глибоких районах Росії.
Источник: ISW
Останні події свідчать про те, що російські чиновники продовжують використовувати загрозливу риторику, намагаючись перешкодити Сполученим Штатам у їхньому намірі публічно дозволити Україні застосовувати ракети ATACMS, які були надані Америкою, для проведення точкових атак на російські та північнокорейські військові об'єкти в Курській області.
Дослівно ISW: "Такий дозвіл США, якщо він буде офіційно підтверджений, став би м'якою відповіддю на ескалацію Росією участі північнокорейських військ як активних бойовиків у російському вторгненні в Україну".
Ось унікальна версія вашого тексту: Інформація: 18 листопада речник Кремля Дмитро Пєсков висловив думку, що Сполучені Штати "додають пального до вогню". Він підкреслив, що надання США Україні можливості використовувати ракети ATACMS для атак на російські військові цілі призведе до "нової хвилі напруженості та суттєво змінить роль США у конфлікті".
Пєсков ще раз підкреслив слова президента Росії Володимира Путіна, висловлені 12 вересня, що удари України по території Росії з використанням зброї, наданої країнами Заходу, призведуть до ескалації конфлікту і можуть безпосередньо втягнути західні держави у війну.
Спікерка Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова знову озвучила заяви, зроблені Путіним у вересні. Вона зазначила, що удари України ракетами дальнього радіусу по території Росії "грунтовно трансформують суть та характер" конфлікту, підкресливши, що реакція з боку Росії буде "адекватною та відчутною".
Згідно з інформацією ISW, деякі представники російської влади та пропагандисти акцентують увагу на тому, що офіційні особи з США досі не надали формального підтвердження щодо дозволу на використання ракет ATACMS. Вони, ймовірно, прагнуть переконати Сполучені Штати відмовитися від цього кроку і спростувати повідомлення ЗМІ про надання такого дозволу.