У Сполучених Штатах America оголосили про вражаючу позицію щодо можливих територіальних компромісів України: подробиці.

У Вашингтоні переконані, що немає військового способу вирішення цієї проблеми.
Україні доведеться піти на поступки щодо територій, які Росія захопила від 2014 року, в межах будь-якої угоди про припинення війни. Нібито поступки Києва та Москви будуть центральним елементом дипломатії.
Державний секретар США Марко Рубіо оголосив про тривалість перельоту до Саудівської Аравії, як зазначає видання The New York Times.
"Я думаю, що обидві сторони повинні прийти до розуміння того, що військового вирішення цієї ситуації не існує. Росіяни не можуть завоювати всю Україну, і очевидно, що Україні буде дуже важко в будь-який розумний проміжок часу змусити росіян повернутися туди, де вони були в 2014 році", - висловився американський політик.
За його словами, у майбутніх переговорах із Кремлем потрібно з’ясувати, які поступки готова зробити Росія.
"Найголовніше, що ми заберемо з собою, - це усвідомлення того, що Україна здатна на складні кроки, і так само росіяни повинні будуть зробити непрості рішення, щоб завершити цей конфлікт або, принаймні, знайти спосіб його призупинити," - зазначив Рубіо під час спілкування з журналістами.
Крім цього, Рубіо зазначив, що Сполучені Штати продовжують постачати Києву дані, які допомагають йому підтримувати оборону проти російських агресій, незважаючи на те, що передача розвідданих Україні була зупинена. Більше того, він підкреслив, що ніколи не було ризику, що Україна втратить доступ до Starlink, створеного Ілоном Маском.
Рубіо висловив припущення, що під час зустрічі в Саудівській Аравії він та українські чиновники, ймовірно, обговорять питання відновлення військової підтримки. Позиція Сполучених Штатів у цьому контексті може зазнати змін, якщо він отримає підтвердження, що Україна дійсно має намір досягти миру.
Нагадаємо, представник президента Дональда Трампа на Близькому Сході Стів Віткофф озвучив тему переговорів в Саудівській Аравії. Зокрема, Вашингтон сподівається, що угода з Україною щодо корисних копалин буде завершена цього тижня.