У Відні відбувся мітинг, присвячений 1000 дням української боротьби проти російської агресії.
"Сьогодні виповнюється тисяча днів з початку повномасштабної війни. Але водночас це також момент, коли ми можемо пишатися собою. Пишатися тим, що ми є сильною нацією, вольовим і незалежним народом", - підкреслив посол України в Австрії Василь Химинець, звертаючись до присутніх.
Він зазначив, що у вівторок відвідав австрійський парламент, де представники всіх політичних фракцій, присутні на зустрічі, висловили вдячність українському народу за їхню боротьбу не лише за свою рідну землю та майбутнє, а й за захист Європи та європейських цінностей.
"Ми бачимо, що Австрія стоїть на боці України й ми з вами всі разом маємо й надалі робити все можливе, щоб австрійський народ був з нами, був на правильному боці цієї нашої спільної історії", - заявив посол.
Член Національної ради від NEOS Яннік Шетті у своєму виступі підкреслив тривожне усвідомлення того, що "війна в Україні поступово забувається", і ця "втома від війни" стає дедалі помітнішою серед австрійців. Він зазначив, що саме з цієї причини важливо проводити такі мітинги, як сьогоднішній, аби нагадати громадськості "про суть подій". Крім цього, він акцентував увагу на необхідності для австрійських політиків відвідати Україну, щоб на власні очі спостерігати жахи, спричинені війною.
На цьому тлі, депутат від ліберальної партії висловився за те, щоб візит в Україну врешті-решт здійснив лідер правопопулістської та проросійської Австрійської партії свободи FPÖ Герберт Кікль, який є "одним з головних агітаторів в Європі проти України". "Він також є батьком. Я переконаний, що навіть таких, як він, не залишить байдужим відвідування центру, куди повертають дітей, викрадених до Росії", - сказав Шетті.
Він підкреслив, що його політична сила, незалежно від того, чи буде вона у владі, чи в опозиції, завжди буде надійним союзником для України.
Депутатка від SPÖ Петар Баєр у своїй промові зосередила увагу на стражданнях дітей в Україні, що викликані агресивною війною Росії. Вона підкреслила випадки викрадення дітей до Російської Федерації та примусової русифікації. Баєр також послалася на дослідження правозахисних організацій, які документують свідомі атаки Росії на дітей, зокрема ракетний удар по дитячій лікарні "Охматдит" у Києві. "Це не може вважатися випадковими жертвами, і це не могло бути помилковим ударом. Ні, це був свідомий і цілеспрямований злочин, військовий злочин, скоєний російськими військовими проти українських дітей та цивільного населення в цілому", - наголосила вона.
У цьому контексті австрійська парламентарка підкреслила необхідність забезпечення кримінальної відповідальності для російських злочинців, зокрема для представників політичної еліти.
Мері Дісоскі, представниця партії "Зелені", під час свого виступу акцентувала на необхідності безперервної підтримки України в її зусиллях за відновлення миру, свободи, суверенітету та територіальної цілісності. Вона підкреслила, що не слід дозволяти Путіну реалізовувати свої імперські амбіції та захоплювати інші країни у своїх ілюзіях про абсолютну владу.
"Україна повинна залишатися непохитною, адже її боротьба забезпечує не лише існування самої країни, а й сприяє миру та стабільності на всьому континенті", - зазначила вона.
Дісоскі запевнила, що її партія робитиме все можливе, щоб підтримати боротьбу українців за європейські цінності, свободу та демократію.
"Від імені моєї політичної сили, "Зелених", хочу запевнити вас, що наша підтримка України та її народу залишиться незмінною - будь то в уряді чи в опозиції, сьогодні, завтра і стільки часу, скільки буде потрібно," - підкреслила вона.
Як повідомляло агентство Укрінформ, в австрійській столиці відзначили 1000 днів спротиву українського народу повномасштабній агресії Росії, підсвітивши Ворота героїв ("Гельдентор") у синьо-жовті кольори українського державного прапора.