Новини України та світу

Учні не знають, як стрибати через скакалку або надувати повітряну кульку: вчителька з Харкова підняла важливу тему.

Українська вчителька Галина Сищук акцентувала увагу на серйозній проблемі, що стосується сучасних дітей, яка виникла внаслідок впливу цифрового середовища. Наприклад, учні не знають, як виглядають овочеві кущі, не вміють стрибати через скакалку й надувати кульки. Що більше, деякі з них не здатні навіть акуратно скласти канцелярські предмети в папку чи покласти підручники в рюкзак.

У публікації на Facebook вчителька зазначає, що одним із найскладніших завдань для учнів є опис овочевих рослин. Це пов'язано з тим, що діти мають обмежений життєвий досвід, який, на жаль, зменшується з часом. Сучасні учні стикаються з проблемою, оскільки батьки часто неправильно акцентують увагу на розвитку своїх дітей.

"Одним із найскладніших завдань для моїх учнів останніми днями був опис овочевої рослини.І справа тут не в рівні володіння писемним мовленням, а в кількості життєвого досвіду, який стає все нижчим і нижчим. Діти поняття не мають, як виглядає кущ солодкого перцю. На чому росте кабачок. Урбанізація? Вони і не мають цього знати, живучи у місті? Чи, все ж таки, ми маємо справу з наслідками викривлення фокусу у вихованні? Я давно говорю про цю проблему в розрізі освіти", - каже педагогиня.

Сищук зазначає, що дорослі зосереджені на ранньому розвитку своїх дітей, записуючи хлопців і дівчат на різні секції та гуртки, щоб підвищити їхні шанси на успіх в навчанні.

Сучасні діти позбавлені можливості повноцінно взаємодіяти зі світом і набувати нових вражень, оскільки тривалий час залишалися вдома через пандемію та військові дії. Тим часом, вчителі намагаються зробити уроки більш захопливими, використовуючи презентації та пропонуючи винагороди за активність у навчальному процесі.

"Зараз виникає потреба в популяризації таких справ, як вирощування квітів, прання рушників і підмітання за допомогою віника. Освіта, що акцентує увагу на активній діяльності, а також перегляд навчальних програм з метою збільшення напрямків, де необхідна фізична взаємодія з навколишнім середовищем, відкриває можливості для створення садів і проведення консервації", - зазначає Сищук.

Це необхідно для збереження покоління, яке отримало доступ до віртуального простору, але в процесі втратило навички самостійного вирішення проблем.

Раніше OBOZ.UA повідомляв, що популярний нейробіолог розкрив, яким чином електронні пристрої можуть впливати на рівень інтелекту.

Читайте також