"Заспокоїти зло неможливо" - заявив Зеленський у День пам'яті та перемоги над нацизмом під час Другої світової війни.

Президент України Володимир Зеленський висловив думку, що для досягнення "перемоги миру" у конфлікті між Росією та Україною необхідно, щоб РФ "зазнала радикальних змін", інакше світові доведеться адаптуватися до нових умов. Ці слова він виголосив під час свого звернення, присвяченого Дню пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, що святкується 8 травня.
"Кожен із нас хоче, аби настала тиша, настала перемога миру. Ми боремось за це. І розуміємо, що для цього потрібно. Або Росія має радикально змінитись. Або ж змінюватись доведеться світу. Саме так, як світ зробив це 80 років тому. Коли всім нарешті стало очевидно: умиротворювати зло неможливо. З ним треба боротися. Разом. Боротись рішуче. Силою. Тиском. На полі бою, дипломатичній арені, в економічному просторі, усюди, де це тільки можливо. Щоб дійсно "ніколи знову". Або світу доведеться проводити денацифікацію й демілітаризацію Росії", - сказав президент.
Зеленський також заявив, що 9 травня в Росії на параді на Красній площі демонструватимуть різницю між Україною і РФ.
"Він зазначив контраст між життям на Майдані Незалежності та показом страху на Красній площі. Колони танків, ряди вбивць, що марширують, переодягнені маски, напівмертві обличчя, котрі з висоти спостерігатимуть за цією ходою. Секта під назвою "Можемо повторити". Ви повторили. Повторили все те зло. Україна це бачила. Весь світ це зафіксував. Завтра про звірства нацистів говоритиме організатор братських могил у Бучі. І про блокаду Ленінграда говоритимуть ті, хто самі влаштували блокаду Маріуполя. Це буде парад цинізму."
Україна і Росія, між якими триває війна, кардинально - часом діаметрально - розходяться в баченні Другої світової війни і пам'яті про неї. Якщо в Росії щороку на початку травня відбувається те, що опоненти навіть називають "побєдобєсієм", то в Україні акцент робиться на пам'яті про жертв Другої світової і недопущенні повторення трагедії, пережитої людством у середині 20-го століття.