Новини України та світу

''Всі ці тренінги, гранти та конференції – це, як кажуть, мертва петля'': аналітик поділився рекомендаціями щодо підвищення якості освіти у школах.

Першим етапом у підвищенні якості освіти в українських школах повинно стати підвищення заробітних плат для вчителів. Освітня діяльність повинна стати фінансово вигідною.

Таку точку зору озвучив Микола Малуха, комунікаційний директор аналітичного центру CASE Україна, у своїй публікації на Facebook. Він зазначив, що саме з цього стартували реформи у шкільній освіті в багатьох успішних країнах світу.

Експерт підкреслює, що заробітна плата, яка безпосередньо впливає на імідж професії, є основою її престижності.

"У навчальних закладах спостерігається нестача викладачів з англійської мови та точних наук, таких як математика, фізика і хімія. Якщо в школі є неякісний вчитель, наприклад, з фізики, батьки стикаються з вибором: або дитина отримує знання від некомпетентного викладача, або зовсім не вивчає предмет. Тому без збільшення зарплат у сфері освіти неможливо сподіватися на будь-які зміни на краще. Усі ці тренінги, гранти, конференції та інші ініціативи не принесуть результату, — вважає Малуха."

Щоб забезпечити високий рівень шкільної освіти в Україні, зарплата педагогів повинна бути на 30% вищою за середній показник. На думку аналітика, це стане основою для формування кількості, яка з часом трансформується в якість.

"Успішні країни, які впроваджували реформи в освіті, починали з того, що зарплати вчителів перевищували середні по країні. Це робило професію педагога фінансово привабливою. В результаті виникав високий попит на педагогічні спеціальності в університетах, що супроводжувалося суворим відбором кандидатів", - підкреслив він.

Як повідомляв OBOZ.UA, для того щоб надати молодим педагогом зацікавленості й мотивації працювати у школах, їхня зарплата має бути не менше 25 тисяч гривень, вважає переможець премії Global Teacher Prize Ukraine-2021. Учителі з великим досвідом роботи мають отримувати понад 50 тисяч гривень.

Читайте також