В Україні буде запроваджено Реєстр осіб, які потерпіли від війни: які деталі нового закону, прийнятого Верховною Радою.
Верховна Рада ухвалила закон про створення обліку осіб, життю та здоров'ю яких було завдано шкоди внаслідок збройної агресії Росії. 20 листопада законопроєкт №10256 було ухвалено 297 голосами народних обранців.
Інформація про прийняття законопроєкту з'явилась на його картці у Верховній Раді. Новий закон визначає правові та організаційні засади створення та функціонування Реєстру постраждалих унаслідок війни осіб.
Як зазначають законодавці, наразі існує Міжнародний компенсаційний механізм, розрахований якраз на відшкодування постраждалим унаслідок російської агресії проти України. Проте в країні "необхідно врегулювати питання збору та обліку такої інформації в єдиній інформаційній системі".
Поки що в Україні існує лише Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок війни. Водночас, ще й досі відсутній реєстр шкоди, завданої немайновим правам громадян внаслідок збройної агресії Росії.
Відповідно до супровідної записки до законодавчого проєкту, у Реєстрі будуть зафіксовані:
Реєстр постраждалих дозволить "вести облік шкоди та втрат, завданих країною-агресором немайновим правам громадян", з метою "підтримки громадян у їхніх майбутніх зверненнях до Міжнародного механізму компенсації".
У Реєстрі також буде вестися облік витрат державних і місцевих бюджетів, а також бюджетів соціальних фондів, які стосуються надання допомоги та підтримки осіб, що зазнали шкоди.
Як раніше інформував OBOZ.UA, у Гаазі буде сформовано комісію для опрацювання заяв до Міжнародного механізму компенсацій. Існує ймовірність, що ця комісія розпочне свою діяльність вже в наступному році.
У перший день функціонування Міжнародного реєстру збитків, викликаних війною Росії, українці подали понад 500 заяв. Загалом прогнозується, що українці подадуть щонайменше 8 мільйонів заяв тільки за першою з 44 категорій, яка стосується пошкодження майна. Деталі про те, як це зробити, ви можете знайти тут.