Новини України та світу

Вчителі поділилися п'ятьма висловлюваннями, які вони б хотіли донести до батьків, якби не боялися наслідків.

У соціальних мережах часто розгортаються обговорення стосовно ролі вчителів. Батьки іноді не стримують свою критику щодо професійності педагогів, але рідко можна натрапити на думки вчителів про поведінку батьків.

Один із американських викладачів на платформі Reddit ініціював обговорення про те, що насправді педагоги хотіли б донести до батьків своїх учнів, але не висловлювали свої думки через страх наслідків. Як зазначає Your Tango, у цьому контексті йдеться про важливість іноді говорити дітям "ні", значення казок перед сном та необхідність навчати дітей приймати важливі рішення.

"Вам варто було б прочитати дітям казку перед тим, як вони ляжуть спати."

Згідно з думкою більшості педагогів, які взяли участь у обговоренні, батьки повинні "ініціювати любов до читання". Цей процес повинен стартувати в сімейному колі. Дослідження свідчать, що коли батьки читають своїм дітям вдома, це не лише сприяє розвитку їхніх когнітивних здібностей, але й допомагає їм краще зрозуміти навколишній світ, розвивати емпатію та формувати емоційний інтелект ще до початку офіційних уроків читання в школі.

Однак, як зазначають педагоги, недостатній рівень читання у їхніх вихованців може свідчити про те, що їм ніколи не читали в домашніх умовах.

"Вам варто було читати казки своїм дітям перед сном і не припиняти, коли в книгах з'являлися нові глави," - зазначила вчителька англійської мови. Інший користувач теж погодився, підкресливши, що дітям необхідно допомогти обрати книги, які відповідають їхнім захопленням.

"Скажіть своїм дітям 'ні'."

Чимало педагогів акцентують на необхідності вміти казати "ні" і застосовувати дисциплінарні заходи вдома, враховуючи зростаючу кількість учнів з проблемною поведінкою у школах. Викладачі зазначають, що через постійну потребу звертати увагу на неналежну поведінку, їм важко зосередитись на навчанні й інтелектуальному зростанні своїх вихованців.

"Скажіть своїм дітям "ні", визначте межі та дотримуйтесь послідовної дисципліни", - зазначає один із педагогів.

"Ви - мами і тата. Вам належить ухвалювати непрості рішення."

Хоча педагоги виконують функцію виховання в навчальному процесі, їх основне завдання має полягати виключно в освіті учнів.

"Бути батьками - означає приймати важкі рішення. Саме ви маєте вирішувати, коли лягати спати, скільки часу дивитися телевізор. Діти ще не можуть робити цей вибір, тому що вони ще діти", - пише користувач і додає, що сучасні батьки бояться ставити дітям межі, щоб не травмувати їх, але ж це не означає, що можна дозволити їм приймати подібні рішення самостійно.

"Дорослі мають бути дорослими та приймати складні рішення, щоб діти могли бути здоровими та в безпеці", - підтримали його інші коментатори.

"Ви виховуєте майбутнього дорослого"

Згідно з думкою одного з педагогів, батькам слід пам’ятати, що їхня дитина в майбутньому стане дорослою людиною, яка повинна навчитися відповідати за свої дії.

"Ви формуєте особистість, яка в майбутньому стане незалежною, відповідальною, ввічливою, толерантною і дбайливою. Перестаньте надмірно потурати своїм дітям! Вчіть їх, як зав'язувати шнурки, говорити 'будь ласка' та 'дякую', а також усвідомлювати, що не завжди вони мають рацію", - зазначає користувач.

За словами педагогів, якщо батьки не займаються вирішенням проблем поведінки у дітей на початковому етапі, це може призвести до серйозніших труднощів для них як у навчанні, так і в майбутньому житті.

"Лінощів навчаються вдома"

Хоча вигорання, тривога та страх часто сприймаються як "лінь", насправді лінь є результатом засвоєних моделей поведінки – це свідчать учасники обговорення, підкреслюючи, що приклади, які учень спостерігає в родині, відіграють важливу роль у формуванні його звичок.

"У навчальному закладі у нас є ясний розклад дій, які потрібно виконати під час уроку. А як проходять ті ж 45 хвилин, проведених вдома з дитиною?" - запитує один із користувачів.

Раніше OBOZ.UA повідомляв, що Карпачов розкрив, яким чином обмеження в дитячому віці можуть впливати на навчальні досягнення в школі.

Читайте також