Новини України та світу

Від подібних питань волосся стає дибки: які запитання можуть задати на співбесіді?

Користувачі в Інтернеті поділилися своїми враженнями від спілкування з потенційними працедавцями.

Кожен, хто коли-небудь був у пошуках роботи, добре розуміє, що перед тим, як отримати омріяну позицію, необхідно пройти співбесіду з потенційним роботодавцем. Хоча такі зустрічі зазвичай відбуваються в офіційному стилі, питання, які можуть бути поставлені, а також думки, які виникають у рекрутера, часто важко передбачити. Користувачі мережі поділилися своїм досвідом і розповіли, які питання їм ставили під час співбесід.

Кожен кандидат має право обирати, яку інформацію розкривати про себе під час співбесіди. Деякі особи вважають, що варто прикрасити реальність і додати до свого резюме вигаданий досвід, аби забезпечити собі бажану позицію. Інші ж діють відверто, готові чесно відповідати на запитання, і знають, які питання слід задати роботодавцеві, щоб отримати повну картину перед початком співпраці.

Проте точно визначити, які питання слід ставити кандидату під час співбесіди в конкретній компанії, майже неможливо. Сучасні методи, що застосовуються HR-фахівцями, іноді можуть вразити. Наприклад, нещодавно стали популярними так звані "стресові інтерв'ю", під час яких кандидатам задають провокаційні питання і ведуть розмову в досить холодному тоні, щоб оцінити їх реакцію на стрес. Багато кандидатів не схвалюють такий стиль – вони вважають його недоречним і навіть образливим.

Користувачі платформи Quora поділилися своїми враженнями від запитань, які їм ставили під час співбесід, та їхніми відповідями. Один із учасників під ніком Michael Swedenberg поділився цікавою історією: наприкінці однієї співбесіди менеджер з підбору персоналу відкинувся на спинку стільця, склав руки і з усмішкою запитав: "Чому я не повинен обрати кандидата, з яким спілкувався до вашого приходу?".

Чоловік на мить задумався, а потім промовив: "Без особистої зустрічі з цим молодим чоловіком і без проведення інтерв'ю, я не в змозі сформулювати об'єктивну думку. Він також усвідомив, що його запитують, щоб перевірити, чи ухвалюватиме він необґрунтовані рішення без наявності фактів.

Менеджер з підбору персоналу похитнув головою: "Це просто виправдання. Дайте мені ще одну причину". Тоді чоловік попросив показати резюме кандидата. Менеджер відмовився, але вирішив поділитися супровідним листом іншого претендента, приховавши його ім'я. Лише прочитавши перше речення, чоловік зауважив: "Цей кандидат робить помилки через недбалість. Він неправильно вказав назву вашої компанії". Очі менеджера розширилися від здивування, і він спитав: "Що?" Потім переглянув листа і оголосив, що зустріч закінчена.

За словами чоловіка, він так і не дочекався відповіді, і ніхто з персоналу відділу кадрів не зреагував на його дзвінок. Він навіть не впевнений, чи був цей лист автентичним, чи, можливо, фальшивим, але зазначає, що це найнеймовірніша ситуація, з якою він стикався під час співбесіди.

Інший користувач під ім'ям Andy Hill не пояснив, чому на співбесідах ставлять незвичні запитання, але поділився спогадом з часів свого навчання. Він зазначив, що півстоліття тому брав участь у співбесіді для вступу до коледжу. Йому поставили безліч запитів, але жоден з них не залишився в пам'яті, окрім одного: "Чи є математика відкриттям чи винаходом?".

Скільки він згадує, то тоді висловив думку про те, що це могло бути вигадано. Можливо, це спадщина стародавніх греків. Він досі не знає, чи були члени комісії задоволені його відповіддю на співбесіді, і чи взагалі існує якась правильна відповідь. Тоді його найбільше турбувало, чи приймуть його на навчання, і в результаті - молодого чоловіка зарахували до коледжу.

Цікаво, що через півстоліття він все ще не впевнений у правильній відповіді, але підозрює одне - члени комісії, які проводили інтерв'ю, також не мали жодного уявлення про це!

Читайте також