Вільнюський університет приніс вибачення за контроверсійний постер, пов'язаний з росієзнавством.

Вільнюський університет вибачився і зняв рекламні матеріали своєї магістерської програми з росієзнавства після негативної реакції з боку студентів.
Згідно з інформацією, опублікованою "Європейською правдою", цю новину передає LRT.
Студентка факультету філології університету надіслала електронного листа до LRT, висловивши своє обурення щодо плаката, що популяризував програму з російських студій. У рекламі була присутня фраза "Будувати мости між Сходом і Заходом".
"Будучи студенткою університету, я відчуваю сильний сором за вчинки нашого навчального закладу. Мені важко уявити, які почуття переживають українські студенти, спостерігаючи за такою рекламою," - зазначила вона.
Декан філологічного факультету Міндаугас Квієткаускас повідомив радіо LRT, що англійський переклад тексту на плакаті виявився неякісним, що призвело до можливих непорозумінь. Як тільки це питання стало відомим, університет вирішив прибрати рекламу.
"Власне, те, що студентка звернула увагу на двозначність повідомлення, є справді позитивним моментом. Це демонструє, що молодь здатна до критичного мислення – саме таких спеціалістів ми прагнемо виховувати. Вони не піддадуться маніпуляціям, і це є дуже хорошою ознакою. Плакат був негайно прибраний, як тільки ми усвідомили його проблемність," - зазначив Квієткаускас.
Павло Лаврінець, керівник кафедри славістичних досліджень та викладач, що зображений на плакаті, також висловив своє незадоволення.
"Як керівник кафедри, я усвідомлюю свою відповідальність за те, що ми публікуємо. Концепція 'будувати мости' була не найкращим чином сформульована — нам слід було врахувати, як її можуть сприйняти інші," — зазначив він.
Наразі на магістерській програмі "Російські студії" навчається четверо студентів. За словами Лаврінця, програма спрямована на сприяння глибшому розумінню і критичному аналізу сучасної Росії.
Вільнюський університет публічно засудив війну Росії проти України і припинив будь-яку академічну співпрацю з російськими установами.
Минулого року Міністерство закордонних справ Естонії звільнило одну з працівниць свого посольства в Туреччині внаслідок її наукового дослідження, присвяченого націоналізму в Україні, яке містило численні кремлівські наративи.
Також торік суд визнав винним у діяльності проти Естонії колишнього професора Тартуського університету В'ячеслава Морозова, якого звинувачували у шпигунстві на Росію.