Новини України та світу

Виявляється, позиція під час сну грає важливу роль: як правильно спати, щоб прокинутися бадьорим і у доброму здоров'ї.

Здоровий і глибокий сон забезпечує нам відновлення енергії та життєвих сил, а також є критично важливим для нашого фізичного здоров'я. Проте іноді після пробудження виникає відчуття, ніби тіло болить, і здається, що нічого не змінилося. Виявляється, причина цього криється в правильності нашої пози під час сну. Як же спати так, щоб дійсно відпочити? Дізнайтеся більше в матеріалі ТСН.ua.

У Sleep Foundation обговорили плюси та мінуси різних поз для сну. З'ясувалося, що спосіб, яким ми спимо, має суттєвий вплив на наше фізичне та емоційне благополуччя.

Сон на боці: плюси та мінуси

За статистикою, близько 50% від загального часу сну займає саме сон на боку. Це найкраща поза для сну для людей похилого віку, адже з роками зменшується гнучкість хребта. Також спати на боку рекомендують вагітним.

Якщо вас цікавить, як правильно організувати сон для підтримки здоров'я хребта і спини, то поза на боці вважається оптимальним варіантом. Крім того, вона сприяє:

Якщо у вас виникають болі в спині або шиї, рекомендується спати на боці, підклавши подушку або ковдру між колінами. Важливо, щоб товщина подушки або ковдри відповідала відстані між плечем і шиєю.

Спання на боку має і свої недоліки, серед яких:

Чи безпечно спати на спині: переваги та недоліки цього способу сну.

Ця позиція є другою за популярністю серед способів сну. Вона вважається найкращою для хребта, оскільки сприяє підтриманню його у правильному положенні, рівномірно розподіляючи вагу тіла. Якщо у людини закладений ніс, рекомендується спати саме на спині. Додатково вважається, що в цій позі формується менше зморшок на обличчі.

Ця поза є оптимальною для сну, особливо якщо у вас є дискомфорт у шийному відділі. Вона сприяє уникненню зміщення, яке часто трапляється при сні на животі чи боці. Проте важливо підбирати правильну подушку — вона повинна забезпечувати достатню підтримку, щоб шия і голова могли зручно зануритися.

Кому не рекомендується спати на спині:

Людям похилого віку стає набагато важче дихати, якщо вони сплять на спині.

Сон на животі: переваги та недоліки.

Ця поза є найменш вживаною під час сну і займає найменшу частину часу, присвяченого відпочинку. Основна її перевага полягає в тому, що вона сприяє зменшенню хропіння, а також відкриває дихальні шляхи. Проте в цій позиції може бути важче дихати через те, що ребра заважають природному потоку повітря. Крім того, сон на животі часто виявляється неприємним і неспокійним.

Спати на животі не варто вагітним жінкам, а також особам, які страждають від болю в шиї чи спині. Ця поза не забезпечує належної підтримки для спини і може призводити до підвищеного тиску на хребет. В результаті, після сну в такій позиції, можна відчувати неприємні відчуття та біль. Крім того, шия може затікати через те, що вона тривалий час знаходиться повернутою в одну сторону.

Якщо вам подобається спати на животі, рекомендується використовувати подушку з мінімальною товщиною або взагалі відмовитися від неї. Це допоможе знизити кут нахилу шиї та запобігти викривленню хребта. Для покращення вирівнювання хребта і зменшення тиску на нього можна підкласти під стегна невелику подушку.

Читайте також:

Читайте також