Відновлення водійських прав після накладення штрафу за керування в нетверезому стані: що потрібно знати.
Як це реалізувати, у коментарі для РБК-Україна пояснила адвокатка з Адвокатського об'єднання "Діксі Лекс" Олена Бірюч.
Управління автомобілем у стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння, а також ухилення від медичного огляду, тягне за собою адміністративну відповідальність відповідно до статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За такі дії передбачено штраф у межах від 17 000 до 51 000 гривень, а також можливе позбавлення права керування транспортними засобами на термін від 1 до 10 років, залежно від того, чи є це порушення повторним.
Для відновлення водійських прав після закінчення строку позбавлення, визначеного судом, необхідно пройти позачерговий медичний огляд, а також скласти теоретичний і практичний іспити у сервісному центрі МВС. Якщо у водійському посвідченні зазначено декілька категорій, іспити складаються за найвищою категорією.
Адвокат зазначає, що водії, які щойно отримали свої водійські права на два роки і були позбавлені їх, не мають можливості відновити свої попередні документи. Водійське посвідчення у таких випадках підлягає вилученню та знищенню.
У випадку поновлення прав на керування транспортними засобами, це відбувається після завершення терміну позбавлення права на водіння. Для цього необхідно пройти перепідготовку в навчальному закладі, що включає теоретичну та практичну підготовку, а також успішно скласти відповідні іспити в сервісному центрі МВС. Додатково, потрібно пройти позачерговий медичний огляд. Отримане посвідчення водія буде вважатися першим, тому його термін дії складатиме 2 роки.
Жорсткі покарання за водіння в нетверезому стані мають на меті покращити безпеку на автомобільних шляхах. Такі правопорушення є суттєвою загрозою для життя та здоров'я всіх учасників дорожнього руху.