Новини України та світу

Вся підлога усипана доларами: СБУ затримала очільника психіатричної служби ЗСУ.

Заступник голови Центральної ВЛК збагатився на мільйон доларів під час війни.

Головного психіатра ЗСУ затримала Служба безпеки України. Він є заступником голови Центральної ВЛК і саме він ухвалював рішення щодо придатності військових до проходження служби. За час повномасштабного вторгнення ця особа збагатилася на мільйон доларів. Чоловік придбав кілька елітних авто та купу об'єктів нерухомості. Однак, вміння збагачуватись (не факт, що законно) цей чоловік почав "прокачувати" ще у 2017 році. Все, що про це відомо - читайте в ексклюзиві ТСН.ua.

Після чергової подібної новини у голові з'являється думка: "Ну коли ви вже

У повідомленні Служби безпеки України не вказується конкретне ім'я, проте відомо, що головним психіатром Збройних сил України є Олег Друзь. Згідно з даними розслідування, цей посадовець під час повномасштабної війни накопичив статки, що перевищують мільйон доларів. Він не включив своє майно у декларацію, а замість цього оформив його на членів своєї сім'ї - дружину, доньку, синів та інших осіб. Розслідування виявило, що з 2022 по 2024 рік підозрюваний придбав "небагато" об'єктів, до яких входять:

Під час проведення обшуків у головного психіатра, співробітники СБУ виявили 152 тисячі доларів США та 34 тисячі євро. В даний момент підозрюваному готують обвинувальний акт за статтями про незаконне збагачення (ст. 368-5 ККУ) та подачу неправдивих даних у декларації (ст. 366-2 ККУ).

"В СБУ повідомили, що наразі вирішується питання про вибір запобіжного заходу та накладення арешту на майно чиновника. За відповідними статтями передбачено покарання до 10 років позбавлення волі. Досудове розслідування триває."

Цікаво, що Друзь не вперше потрапляє в подібну ситуацію. Ще навесні 2017 року начальника Клініки психіатрії військового шпиталю та головного психіатра Міноборони спіймали на хабарі. І хоча тоді імена не озвучили, за інформацією ЗМІ, йдеться саме про Друзя. За даними столичної прокуратури, щоб допомогти ухилитися від служби, підозрюваний вимагав 52 тисячі гривень.

"За посередництва командира роти однієї з військових частин Київщини посадовець систематично здирав гроші з військовослужбовців за визнання їх непридатними для подальшої служби. Співробітники СБУ затримали хабарника "на гарячому" у робочому кабінеті після передавання йому 52 000 гривень чергового хабаря. Його спільника - командира роти - правоохоронці затримали того ж дня на території військової частини після отримання 10 000 гривень винагороди за "послуги посередника". Зловмисникам оголошено про підозру за ч. 3 ст. 368 ККУ. Триває слідство", - повідомляли у 2017 році правоохоронці.

Проте справа головного психіатра Міністерства оборони залишилась без руху. Вона пролежала в суді кілька місяців, після чого була закрита через "відсутність складу злочину". Як повідомляють ЗМІ, замість покарання у вигляді ув’язнення, чоловік отримав підвищення на службі. А вже восени того ж року полковник знову опинився в епіцентрі скандалу.

18 вересня 2017 року Олег Друзь, головний психіатр Міністерства оборони, висловив думку, що 93% ветеранів АТО є "потенційною загрозою для суспільства" або "скритими ворогами". Ці коментарі викликали широкий резонанс і обурення. Виступаючи на круглому столі Комітету Верховної Ради з охорони здоров'я, він обговорював питання психологічної реабілітації учасників АТО та шляхи зниження рівня самогубств серед них.

"Згідно з міжнародним досвідом, ветерани бойових дій, повертаючись до мирного життя, можуть становити загрозу як для своїх родин, так і для суспільства в цілому. За даними статистики, 93% з них потребують спеціалізованої підтримки через вплив бойових стресорів. Ці розлади проявляються високим рівнем конфліктності, агресії, зниженням працездатності, загостренням хронічних захворювань, а також проблемами з алкоголем і наркотиками, асоціальною поведінкою, збільшенням рівня суїцидів і скороченням тривалості життя", - зазначив він під час засідання.

Ветеран АТО та волонтер Мартін Брест поділився своїми думками щодо цих висловлювань на своїй сторінці у Facebook.

"Головний психіатр МОУ, начальник клініки психіатрії полковник Друзь Олег Васильович сьогодні на "комітеті з питань охорони здоров'я" заявив (прочитав зі своєї презентації), що 93% учасників АТО є потенційною загрозою для суспільства ("Скритий ворог"). За його словами, 93% нас - проблемні, і нас потрібно лікувати. Полковник Друзь Олег Васильович не так давно був під слідством "за підозрою в отриманні хабаря". До речі, навесні", - написав він.

Заява Друзя стала каталізатором для запуску флешмобу під хештегом #1_із_93%. Користувачі соціальних мереж почали ділитися фотографіями, створювати фотожаби і висловлювати свої думки про слова Друзя.

Офіційна реакція на цей скандал не змусила себе довго чекати: вже 20 вересня 2017 року тодішній міністр оборони Степан Полторак ухвалив рішення про звільнення Друзя та ініціював проведення службового розслідування.

"Щойно ухвалив рішення про відсторонення від посади начальника клініки психіатрії Національного військово-медичного клінічного центру "Головний військовий клінічний шпиталь" полковника Олега Друзя у зв'язку з незадовільним виконанням службових обов'язків та призначив службове розслідування", - повідомив Полторак.

І на тому все стихло. Як наслідок - маємо чергову підлогу, встелену баксами, чергове обурення серед населення і чергову підготовку до вручення підозри.

Читайте також