ВР: Байден дав зелене світло для постачання Україні протипіхотних мін.
За інформацією WР, президент США Джо Байден дав згоду на постачання Україні протипіхотних мін.
Джерело: The Washington Post
Деталі: У публікації відзначається, що цей захід є продовженням нещодавньої санкції, наданої Білим домом для використання далекобійної зброї з метою проведення ударів вглиб території Росії.
Один із посадовців зазначив, що цей вид протипіхотних мін є "недовговічним", тобто вони здатні до самознищення або втрачають енергію батареї, що призводить до їх неактивності та знижує ризик для цивільного населення.
Урядовець зазначив, що українські політики взяли на себе зобов'язання не встановлювати міни у густонаселених районах.
Разом з тим експерти з контролю над озброєннями зазначили, що навіть нестійкі міни становлять загрозу безпеці.
Загалом чотири чиновники говорили на умовах анонімності про чутливі внутрішні дискусії в Білому домі.
Цитата одного з представників влади: "Росія продовжує здійснювати атаки на українські позиції на сході, використовуючи масовані контратаки, незважаючи на значні втрати. В результаті, українські сили також зазнають втрат, і дедалі більше населених пунктів опиняються під загрозою захоплення. Ці міни були розроблені спеціально для протидії такій агресії".
"З використанням мін спільно з іншими боєприпасами, які ми вже надали Україні, оборонні можливості стануть значно потужнішими."
Деталі: Згідно з інформацією від одного з представників влади, застосування мін буде зосереджено виключно на українських землях, з особливим акцентом на східну частину країни.
WР зазначає, що один з українських урядовців висловив підтримку будь-яким змінам у політиці, незважаючи на можливі ризики, які можуть виникнути внаслідок широкого використання цієї зброї.
"Незважаючи на все, Росія продовжує їх застосовувати," - зазначив чиновник, побажавши залишитися анонімним через чутливість питання.
Однак деякі захисники прав людини висловили думку, що рішення Сполучених Штатів надати Україні протипіхотні міни, враховуючи, що вона підписала Договір про заборону таких мін, є "чорною міткою" для Вашингтона.
У 2020 році адміністрація тодішнього президента США Дональда Трампа змінила політику часів Барака Обами, вказавши на необхідність стратегічного використання мін для протидії таким супротивникам, як Росія і Китай, і викликавши рішучий осуд з боку прихильників контролю над озброєннями.
"Це поставить більше цивільних осіб під загрозу поранення від мін, що не розірвалися, і є непотрібним з військової точки зору", - заявив Байден, будучи кандидатом у президенти, у відповідь на рішення Трампа, назвавши його "нерозважливим".
Станом на 2022 рік Сполучені Штати мали запас близько 3 мільйонів протипіхотних мін. Ці міни не використовувалися з 1991 року, з часів першої війни в Перській затоці, за винятком одного інциденту 2002 року в Афганістані, пов'язаного з одиночним боєприпасом, заявив Державний департамент у 2022 році.
Адміністрація Джо Байдена вже висловила готовність підтримувати ініціативи щодо розмінування в Україні після закінчення конфлікту. Один з представників американського уряду повідомив, що це зобов'язання буде розширене на надання допомоги в очищенні територій від мін, які були доставлені з США.