Новини України та світу

WSJ повідомила про лист Трампа до суперечливого мільярдера Епштейна: президент США пригрозив виданню судовим позовом.

Ситуація, ймовірно, ще більше посилить увагу до того, як Трамп реагує на розслідування справи Епштейна.

У числі листів, які були надіслані мільярдеру Джеффрі Епштейну, засудженому за сексуальні злочини, на його 50-річчя в 2003 році, з'явилася записка, в якій згадувалося ім'я Дональда Трампа. Цю інформацію оприлюднила стаття Wall Street Journal, яка вийшла в четвер, 17 липня.

Лист, за інформацією WSJ, містив кілька рядків, обрамлених контуром оголеної фігури, виконаним від руки маркером. У завершенні записки було написано: "Зі святом народження – і нехай кожен новий день приносить ще один чудовий секрет".

За даними Wall Street Journal, лист з ім'ям Трампа увійшов до альбому до дня народження Епштейна, зібраного близькою соратницею фінансиста Гіслейн Максвелл, яка була засуджена за торгівлю дітьми. Вона зібрала листи від Трампа і десятків інших людей на 50-річчя Епштейна, написало WSJ. Пізніше альбом став частиною файлів, які вивчали співробітники Міністерства юстиції США, розслідуючи справу Епштейна.

У вівторок, 15 липня, під час інтерв'ю з WSJ Трамп спростував інформацію про те, що він створив листа або малюнок, попередивши, що подасть до суду на видання, якщо воно вирішить опублікувати цю новину.

"Протягом усього життя я жодного разу не брався за малювання. Я не створюю образи жінок... Це не те, чим я займаюся. Це не мій стиль", -- зауважив Трамп.

У четвер, реагуючи на опубліковану історію, Трамп оголосив, що доручив генеральному прокурору США Пем Бонді ініціювати процедуру розсекречення свідчень Великого журі у справі Епштейна. Бонді зазначила, що готова реалізувати це в п’ятницю, 18 липня, однак отримання суддівського дозволу на таку дію, ймовірно, вимагатиме значно більше часу, повідомляє CNN.

Дональд Трамп оголосив про намір подати позов проти The Wall Street Journal та медіа-магната Руперта Мердока, президента News Corporation, яка є власником WSJ. Він заявив, що попереджав як видання, так і Мердока разом із прессекретарем Білого дому Керолайн Левітт про майбутню публікацію цієї статті, підкреслюючи, що лист, що став основою для матеріалу, є "фейком". Віцепрезидент США Джей Ді Венс також висловив свою думку у соціальних мережах, назвавши цю інформацію "абсолютною нісенітницею".

Стаття Wall Street Journal, імовірно, ще більше посилить увагу до того, як Трамп реагує на розслідування справи Епштейна. Ситуація викликала неоднозначну реакцію серед його радикальних MAGA-прихильників.

Проте в четвер деякі з найбільш активних правих прихильників Трампа, які вимагали більшої відкритості від адміністрації, стали на захист президента США та поставили під сумнів статтю WSJ. Ультраправа активістка Лора Лумер, яка закликала адміністрацію призначити спеціального прокурора для розслідування справи Епштейна, охарактеризувала лист як "абсолютно фальшивий". Інший впливовий представник руху MAGA, Чарлі Кірк, написав у мережі X: "Я цьому не вірю".

Епштейн — фінансовий магнат, який підтримував зв'язки з численними політичними діячами та впливовими особами, у 2019 році став об'єктом звинувачень у злочинах сексуального характеру, зокрема в експлуатації неповнолітніх. Незабаром його виявили мертвим у камері тюремного закладу. Судово-медична експертиза визнала його смерть самогубством, проте після цього виникло безліч конспірологічних теорій. Суд США опублікував більше тисячі документів, пов'язаних із справою Епштейна, в яких зазначені імена численних відомих політиків, акторів і бізнесменів, пов'язаних з цим фінансистом.

Минулого тижня Міністерство юстиції США підтвердило, що Епштейн насправді вчинив самогубство, спростувавши існування будь-якого "списку клієнтів" Епштейна. Вони також оголосили, що більше не будуть публікувати документи, пов'язані зі справою, що викликало обурення серед деяких прихильників Трампа. У відповідь на це, Трамп різко відкинув їхні емоції, звинувативши своїх прихильників у тому, що вони піддалися "містифікації" та занадто зациклилися на цій темі. Він закликав республіканців залишити це питання позаду.

Протягом 1990-х та на початку 2000-х років Трамп неодноразово позував на фотографіях з Епштейном і був серед тих, чиє ім'я фігурувало у журналах польотів приватного літака цього фінансиста. Однак президент США запевняє, що їхня взаємодія припинилася ще до того, як Епштейн у 2008 році визнав свою провину у справі про схиляння неповнолітніх до проституції. Пізніше Трамп зазначив, що між ними не було спілкування протягом приблизно 15 років, до моменту нового арешту Епштейна в 2019 році.

Читайте також