Яким чином Україна уявляє собі миротворчу місію: погляд від Politico.

Україна опрацьовує формат можливої миротворчої місії. Це розглядається як спосіб запобігти новій агресії з боку Росії після досягнення домовленостей. Особливо це важливо, зважаючи на заблокований вступ до НАТО.
Цю інформацію повідомляє американський журнал Politico.
У зв'язку з цим, Київ підтримує ідею розміщення іноземних військових підрозділів на своїй території, що охоплює наземні та морські сили, а також системи протиповітряної оборони.
На зустрічі в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі міністри оборони Франції та Великої Британії обговорили ініціативу з представниками "коаліції охочих" -- групи країн Європи, Канади та Австралії. США поки не беруть участі.
"Ми ведемо розмову про розташування іноземних військових сил на землі, у повітрі та на воді. Обговорюємо питання протиповітряної оборони та інші важливі стратегічні аспекти... Існують певні чутливі географічні райони, де ми бажали б мати резерв," - зазначив Зеленський.
Він також підкреслив значущість мандату, інфраструктури та визначених термінів. Президент зазначив, що прагне отримати чітке уявлення про те, "на якому етапі переговорного процесу ми можемо реально очікувати на контингент".
Павло Паліса, який займає пост заступника голови Офісу президента, повідомив, що в коаліцію можуть бути залучені близько десяти країн, серед яких Балтійські та Північні держави. Партнерство буде реалізоване через двосторонні угоди.
"Питання полягає лише в тому, в якому вигляді це буде втілено. Тому в даний момент тривають обговорення: існує наше основне бачення та погляди наших партнерів, враховуючи їхні можливості. Після того, як всі деталі будуть узгоджені, ми зможемо перейти до більш конкретної дискусії," -- зазначив Паліса.
Основною перешкодою є брак гарантій з боку США. Чимало держав не хочуть вжити заходів без американської підтримки, яка охоплює такі аспекти, як логістика, розвідка та авіаційне забезпечення.
Росія, в свою чергу, стверджує, що розгортання військових без санкції ООН є неприйнятним. Проте Україна наполягає на своєму власному підході до розміщення таких військ, які будуть виконувати роль гарантів безпеки. Ці сили повинні забезпечити не тільки фізичну присутність, але й комплексну оборонну інфраструктуру.
"Якщо французька бригада заходить на певну ділянку... їй все одно доведеться забезпечити повітряне прикриття", -- пояснив Паліса.
Це охоплює системи протиповітряної оборони, радіоелектронну боротьбу, авіаційну підтримку, захист морських сил та ефективну логістику.
Нагадуємо, що Франція та Великобританія оголосили про свій проект щодо розміщення миротворчих сил в Україні.