Новини України та світу

Якщо Путін відмовить Трампу: аналітик окреслив реалістичний прогноз щодо майбутнього України.

Згідно з думкою експерта, день інавгурації Трампа має потенціал стати важливим тригером.

На фоні висловлених заяв деякими політиками про ймовірне закінчення війни та сподівань частини українського населення на рішучі кроки до або відразу після інавгурації Дональда Трампа, свою оцінку з цього приводу в коментарі для ТСН.ua озвучив український експерт Володимир Фесенко.

"Такі настрої є, є покладання надії на завершення війни та на Дональда Трампа. Але є і протилежний тренд. Він, можливо, не такий чисельний, але помітний та традиційно активний. Йдеться про противників будь-якої угоди з Росією. Але, дійсно, тенденція, яка зараз помітна і вона зараз вже чисельна -- збільшення кількості людей, які сподіваються, що Трамп допоможе припинити війну", -- каже Володимир Фесенко.

Експерт підкреслює, закликаючи не плекати ілюзій: "Проте я вважаю, що ці сподівання значно перебільшені. Чому так? Бо багато комунікаторів, орієнтуючись на американський контекст, звертають увагу на те, що хоча Трамп може ініціювати переговори, більшість з них не приводять до значущих результатів".

Згідно з думкою фахівця, особисто Трамп не бере участі в переговорах.

"Він бере на себе цю відповідальність. Якщо з'явиться прогрес і обидві сторони зможуть домовитися, тоді це стане можливим. Проте, якщо американці натраплять на жорстку та непоступливу позицію росіян, з часом Трамп може втратити інтерес до цих переговорів. Він може вирішити взагалі не брати участі в них, заявивши, що якщо українці та росіяни не хочуть досягати згоди, то нехай цим займаються європейські країни. Або ж процес може продовжуватися без особливих зрушень, лише на інерційній основі," - зазначає політолог.

На питання про шанси завершення війни, Фесенко відповів так: "Шанси безумовно є. Якщо американці будуть діяти достатньо наполегливо, будуть тиснути на Путіна, тому що ключова проблема буде в Путіні, якщо Путін хоча б з тактичних міркувань погодиться на припинення вогню, тоді шанс є. Але поки, скажімо так, це не найбільш вірогідний сценарій".

Експерт вважає, що найбільш ймовірним розвитком подій стануть затяжні переговори, які відбуватимуться на фоні продовження військових активностей.

"Інший можливий розвиток подій, який, можливо, є навіть більш імовірним: якщо Росія зберігатиме свою військову перевагу на передовій і продовжить наступальні дії, то, на думку більшості аналітиків, у Путіна не виникне бажання зупиняти війну. Він, швидше за все, продовжить конфлікт, сподіваючись, що зможе змусити українців capitulate," -- висловлює думку Володимир Фесенко.

Політолог допускає можливість скорочення обсягу наданої допомоги.

Замість грантів можливе надання фінансової підтримки у формі кредитів. Ця концепція користується великою популярністю серед республіканців. Існує висока ймовірність того, що американці можуть відмовитися від макроекономічної допомоги. На мою думку, у Трампа ще немає чіткої позиції з цього питання, і він буде реагувати в залежності від обставин. Вважаю, що підтримка залишиться, принаймні, тому, що вона слугує інструментом тиску в переговорах, як на нашу країну, так і на Росію, — зазначив Фесенко.

Відповідаючи на це важливе питання, що хвилює багатьох українців, Фесенко зазначив: "Не бачу жодних передумов для припинення вогню 20 або 25 січня, як це стверджують деякі. Проте 20 січня може стати знаковою датою. Трамп вступає на посаду, отримає реальні повноваження, і тоді можуть розпочатися офіційні переговори. Неофіційні консультації можуть проходити до 20 числа. Щодо реальних дій, то вони можуть розпочатися після цієї дати. Якщо Трамп виявить активність і швидкі дії, тоді з'являться шанси. Якщо ж ні, то ситуація залишиться без змін."

Читайте також