Закон "для свиней" і "жахлива гидота": Маск рішуче засудив пропозицію Трампа.
Американський мільярдер та колишній керівник Департаменту ефективності уряду США (DOGE) Ілон Маск висловив різку критику щодо законопроєкту з внутрішньої політики, схваленого Палатою представників. Цей законопроєкт активно підтримується президентом США Дональдом Трампом.
Маск висловився з цього приводу на своїй сторінці в X. "Вибачте, але я більше не в змозі це терпіти. Цей величезний, обурливий законопроєкт витрат Конгресу, переповнений "свинячими витратами", є справжнім обуренням. Ганьба тим, хто підтримав його: ви усвідомлюєте, що вчинили помилку. Ви це знаєте," - зазначив Маск.
Пригадуючи поняття "свинячих витрат", Маск вжив вислів "п filled with pork". Це термін, що описує державні фінансові витрати, які спрямовуються на конкретні проєкти в певних виборчих округах, з метою задовольнити потреби місцевих виборців і підвищити шанси конгресменів на повторне обрання. Такі витрати справді часто підлягають критиці за свою неефективність і марнотратність.
Мільярдер підкреслив, що прийняття цього законопроєкту призведе до зростання дефіциту федерального бюджету США до 2,5 трильйонів доларів. Маск також зазначив, що це накладе на американських громадян "величезний і непосильний борговий тягар".
Американська адміністрація вже дала відповідь на його заяви. Прес-секретар Білого дому Керолайн Лівітт заявила, що президент Дональд Трамп в курсі цієї інформації, але вона не вплине на ситуацію.
"Президент вже ознайомлений з поглядом Ілона Маска на цей законопроект. Однак це не вплине на його думку. Це дійсно потужний і якісний законопроект, і він його підтримує," - зазначила Лівітт.
Слід зазначити, що він доволі рідко виступає проти рішення адміністрації президента Дональда Трампа, на обрання якого виділив сотні мільйонів доларів і в адміністрації якого певний час обіймав посаду. Але саме цю ініціативу Маск критикує вже не вперше - у травні він заявив, що ця ініціатива підриває роботу DOGE.
"Мегазаконопроєкт", як його номінують американські медіа, був затверджений нижньою палатою Конгресу США 22 травня з результатом 215 голосів "за" та 214 "проти". Документ передбачає значні податкові знижки, а також виділення фінансування для військових потреб та прикордонної безпеки на сотні мільярдів доларів. Наступним кроком є його розгляд у Сенаті, де, зважаючи на те, що республіканці контролюють 53 з 100 місць, ймовірність ухвалення виглядає високою.
Як повідомлялося раніше на OBOZ.UA, в квітні Ілон Маск звернувся до Трампа з пропозицією скасувати нові митні збори, оскільки вважає, що це негативно впливає на міжнародну торгівлю та діяльність компанії Tesla. У відповідь радник президента з питань мит і торгівлі охарактеризував Маска як "автоскладальника", на що той не забарився відповісти, назвавши його "дебілом".