Новини України та світу

ЗМІ виявили, яке прагнення Трампа ускладнює вирішення тарифних конфліктів між США та Китаєм.

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп сподівається на особисті зустрічі з китайським лідером Сі Цзіньпіном для вирішення тарифних конфліктів між країнами. Проте, такі дії ускладнюють інші дипломатичні зусилля, спрямовані на розв'язання торгової війни.

Цю інформацію наводить публікація Politico, згідно з повідомленням "Європейської правди".

Трамп раніше казав, що очікує на угоду з Пекіном щодо стрімкого зростання тарифів "протягом наступних трьох-чотирьох тижнів".

За інформацією даного видання, на даний момент це виглядає навряд чи ймовірним.

Президент США наполягає на особистих зустрічах із Сі Цзіньпіном, що, у свою чергу, гальмує інші дипломатичні ініціативи, спрямовані на пом'якшення напруженості в торговій війні.

За інформацією від двох екс-чиновників Державного департаменту та індустріального представника, Трамп не надасть дозволу делегатам Білого дому на спілкування з китайськими урядовцями в Пекіні з метою досягнення розрядки.

Окрім цього, Сенат досі не дав схвалення на призначення посла в Китаї, Трамп не визначив жодної іншої особи для ведення перемовин з Пекіном, а адміністрація президента не контактувала з китайським посольством для ініціювання діалогу.

Відсутність будь-якого серйозного інформаційного обміну призвела до замороження важливих комунікацій між двома державами, що, в свою чергу, поставило під загрозу швидкість вирішення існуючих проблем, зазначається в статті.

Видання зазначає, що окрім особистих переговорів лідерів є ще один спосіб врегулювати суперечності: досягти домовленості через неофіційних спецпосланців.

Особи, які користуються довірою як Сполучених Штатів, так і Китаю, можуть стати важливим містком для досягнення угоди. Їхній неформальний статус надасть державним діячам необхідну свободу та відкритість під час діалогу з китайською стороною, що, в свою чергу, може сприяти оперативнішому проведенню торговельних переговорів перед зустріччю високопосадовців.

Пекін, ймовірно, насторожено реагує на заклики Трампа провести переговори з Сі, оскільки китайський керівник може опинитися в невигідному становищі — особливо якщо Трамп зробить цю зустріч публічною подією, стверджує видання.

Китайська влада, у свою чергу, прагне призначити "контактну особу" в адміністрації, яка зможе ініціювати діалог щодо завершення тарифного конфлікту.

Зокрема, як стало відомо, Пекін призначив Лі Ченгана, колишнього помічника міністра торгівлі, новим представником Китаю з міжнародної торгівлі, що може свідчити про те, що китайська сторона чекає, коли Трамп призначить свого посланця.

Торговий конфлікт між Сполученими Штатами та Китаєм, в рамках якого обидві країни встановили взаємні мита, що перевищують 100%, фактично призвів до значного згортання торговельних відносин між цими двома найбільшими економіками планети.

Не так давно китайський посол у США Сє Фен виступив з закликом до Вашингтона знайти спільну мову з Пекіном, акцентуючи на готовності Китаю діяти в умовах загострення торгової напруженості.

Читайте також