Зошити виглядають неохайно, а почерк учнів залишає бажати кращого. Використання пасти різних кольорів стало справжнім криком душі вчительки, що викликало обурення серед українців.
Вчителька української мови Світлана Чернишова підкреслила важливу проблему, з якою стикаються вчителі. На її думку, учні 5-6 класів часто нехтують акуратністю у веденні зошитів, використовують ручки різних кольорів, а їхній почерк залишає бажати кращого і важко піддається розшифровці.
Такою думкою Чернишова поділилась у ТікТок. Вона зазначила, що коли вчителі просять від учнів охайності, то батьки одразу вказують на рекомендації Міністерства освіти та науки, де немає вимоги оцінювання за ведення зошита. Натомість, українців обурила така заява педагогині й вони не погодились з її думкою.
"Зошити неохайні, діти їх не обгортають, виходять за береги на сторінках, інтервал між рядками не дотримується, і пишуть діточки наші пастами різного кольору. Оцінка за зошити нікуди не враховується. Знижувати бал за почерк і охайність не можна. А коли починаєш вимагати від учня охайності, то батьки одразу тицяють нам у носа рекомендації МОН для 5-7 класів НУШ", - каже вчителька.
Вона зазначила, що вчителі не зможуть самостійно вирішити цю проблему, тому підтримка батьків є вкрай необхідною. До того ж, така байдужість можна помітити в зв'язку між "зошитом - зовнішнім виглядом - гігієною - відчуттям відповідальності".
"Чи можна вже, будь ласка, призначити молодих вчителів? Коли ж це нарешті завершиться?"
"Стільки всього перерахували, але гігієна, почерк, колір ручки, поля і знання дитини аж ніяк не пов'язані між собою".
"Мені 40 років, і я рідко пишу від руки. Навіщо мені естетичний почерк, коли все переважно друковане? І взагалі, яке відношення має почерк до відповідальності?"
"Я навчаюся в 11 класі, і всі ті правила, які нам пояснювали в 4-7 класах (як правильно вести зошити, як записувати домашні та класні завдання), зараз здаються мені абсолютно непотрібними у дорослому житті."
"Ой-ой-ой. Відчувається дух старого радянського стилю. Чи не краще було б дозволити вчителям бити учнів лінійкою по руках? Можливо, варто знайти інші способи спілкування з батьками? Дивно, але у нашої вчительки немає жодних труднощів із цим."
"Я за свій "не гарний" почерк (читається він добре) не потрапила на олімпіаду з української мови, хоч і мала знання".
Дійсно, у дітей є одна поширена проблема – зошити! Вони постійно переживають через дрібниці: колір чорнил, акуратність письма та вигляд обкладинок.
"Моєму сину постійно знижували оцінки за почерк, що ми вже тільки не робили, скільки сліз, крику, образ через той клятий почерк. І що? У вузі просто друкований текст здавав і все добре, тупіший не став".
Погоджуюсь, що дитячі почерки часто бувають важкими для читання, і над цим варто працювати. Проте, варто зазначити, що вони добре володіють друкованим текстом - адже ми живемо в 21 столітті. Тому навіщо зосереджуватися на оцінці зошитів? Важливіше оцінювати знання.
Українська психологиня Марина Романенко у своєму відео на YouTube стверджує, що для покращення поганого почерку необхідно регулярно практикуватися. Вона рекомендує дітям виконувати вправи з прописами щодня, хоча б по 5 хвилин. За її словами, виконання завдань під музику може зробити процес більш приємним та ефективним, адже це полегшує сприймання вправ для школярів.
"Стосовно самого почерку, тут найпростіше, ви берете прописи, говорите дитині, що задача прописів не навчити писати, а виписати так, щоб ти писав досить швидко, щоб твоя рука пам'ятала. Щоб ти писав правильно великі літери там де потрібно, маленькі де потрібно, і найголовніше - щоб ти розумів, що там написано", - каже Романенко.
"Якщо ви стверджуєте, що ми зробимо це яскраво, цікаво і швидко, це є важливим для дитини. Наприклад, нехай вона вдягне навушники, насолодиться класною музикою і попрацює під її ритми протягом 5 чи 7 хвилин. Спочатку викликайте в неї інтерес до цього процесу, підкреслюючи його веселий і захоплюючий аспект, а вже потім поступово додавайте нові елементи," - розповідає вона.
Фахівець рекомендує зв'язатися з учителем, щоб з'ясувати, в чому саме виникають труднощі у написанні у школяра. Чим швидше батьки розпочнуть працювати над цим аспектом, тим більше користі це принесе їхній дитині.
Раніше на OBOZ.UA було обговорено питання, чи може вчитель оцінювати учнів за їхню поведінку.