Ботанічний сад імені Гришка під загрозою? Керівництво дало відповідь на питання щодо можливого будівництва на цій зеленій території.

Природа в опозиції до будівництва: причини конфлікту, що виник навколо Ботанічного саду.
У січні в медіа з'явилася інформація про те, що на території Ботанічного саду планується зведення житлового комплексу. За попередніми даними, це питання вже отримало документальне затвердження.
За інформацією Шумика, у 2019 році адміністрація Ботанічного саду розробила план організації території, в якому були визначені стратегічні та тактичні цілі. Однією з ключових завдань стала реконструкція господарського двору, оскільки вимагалося оновлення всіх інженерних мереж: водопостачання, опалення та електропостачання.
"Виділених коштів вистачає лише для виплат заробітної плати. Інфраструктура, включаючи господарський двір, комунікаційні системи та гуртожиток для працівників, які прибули з інших міст, не оновлювалася з часів після Другої світової війни. Академія наук порадила нам розглянути можливість підписання угоди з інвестором щодо реконструкції, в якій також було зазначено гуртожиток. Однак у медіа цю інформацію подали як проект житлового будівництва," - зазначив заступник директора Ботанічного саду.
Він також наголосив, що ця угода закінчилася у 2023-му році, інвестор нічого так і не зробив. Лише коли у 24-му році був аудит тої фірми, сплили ці матеріали.
Микола Шумик підкреслив, що жодна частина Ботанічного саду не буде використана для будівництва. Проте питання модернізації деяких адміністративних споруд залишається невирішеним.
"Я на посаді заступника директора з 2001 року, знаю багато перепитій Ботсаду. І, повірте, всі ці 130 гектарів ми бережемо і дорожимо кожним міліметром, і точно не віддамо їх під забудову", - додав експерт.
Він також зауважив, що зараз ремонту потребує старий лабораторний корпус, але на це нема фінансування.
"Ми хотіли там зробити банк насіння. Це світовий тренд - зберігати природний генетичний матеріал в сховищах на випадок якоїсь катастрофи. Я бачив такий банк в Південній Кореї, і це вражає. Сподіваюсь і в нас колись буде свій, але поки грошей на це не знайшлося", - розповів Шумик.