Новини України та світу

Ціна на нафту марки Brent знизилася до рівня нижче $60 за барель.

ОПЕК+ збільшує обсяги видобутку нафти, що призводить до зниження цін. Експерти почали висловлювати побоювання щодо можливого профіциту на ринку.

На початку азійських торгів у понеділок, 5 травня, ціни на нафту знизилися більш ніж на два долари за барель. Це зниження викликане наміром ОПЕК+ суттєво збільшити обсяги видобутку нафти, про що повідомляє Reuters.

Зазначається, що ф'ючерси на нафту марки Brent знизилися на 2,04 долара за барель, або на 3,33%, до 59,25 долара за барель, тоді як американська нафта марки WTI знизилася на 2,10 долара, або на 3,60%, до 56,19 долара за барель.

Обидва контракти опустилися до найнижчого рівня з 9 квітня на початку торгів у понеділок, оскільки ОПЕК+ вирішила продовжити збільшення видобутку нафти вже другий місяць поспіль, підвищивши обсяги видобутку в червні на 411 000 барелів на добу.

Відповідно до аналізу агентства Reuters, підвищення обсягів видобутку в червні сприятиме загальному зростанню виробництва за квітень, травень та червень до 960 000 барелів на добу. Це означає зменшення на 44% у порівнянні з 2,2 мільйона барелів на добу, що було узгоджено в 2022 році.

Агентство також цитує засновника Evans on Energy Тіма Еванса, який зазначає, що рішення ОПЕК+ від 3 травня про підвищення квот на видобуток на 411 000 барелів на добу в червні посилює ринкові очікування щодо можливого переходу світового балансу попиту і пропозиції до стану профіциту.

За інформацією Reuters, посилаючись на джерела в ОПЕК+, група має намір повністю скасувати свої добровільні скорочення до кінця жовтня, якщо учасники не покращать дотримання встановлених квот на видобуток.

Нагадаємо, за минулий місяць ціна нафти впала найбільше за понад три роки. Загалом у квітні Brent втратила в ціні 15%, а WTI - 17%.

Як стало відомо, в Росії значно зменшили прогнози щодо вартості нафти на 2025 рік. Кожен долар, на який знижується вартість нафтопродуктів, обходиться бюджету РФ приблизно у 160 мільярдів рублів доходів щорічно.

Читайте також