Новини України та світу

ЦНС: Окупаційні сили в Донецьку експлуатують водні ресурси для військових потреб, в той час як місто страждає від спраги, і десятки людей втрачають життя.

Внаслідок військових дій Росії постраждала водна інфраструктура на всій території окупованої України.

У зоні окупованої донецько-макіївської агломерації втрати води досягають 60%, і місцеві жителі отримують доступ до води лише раз на два-чотири дні. Як інформує ISW, складну ситуацію з постачанням води обговорили лідер терористичної групи "ДНР" Денис Пушилін та російський президент Володимир Путін під час їхньої зустрічі в Кремлі.

"Перша причина -- ми зараз змушені були скоротити ще графік, виходячи з дефіциту води, у нас у донецько-макіївській агломерації раз на три дні на кілька годин подається вода, а в Єнакієвому та групі міст прилеглих -- раз на чотири дні, у Маріуполі -- раз у два дні. Такий графік, на жаль, збільшує зношення мереж", -- заявив Пушилін.

ISW зазначає, що найсерйознішою проблемою, з якою стикається окупована Донецька область, є водопостачання. Окупаційні органи, за їхніми словами, намагаються вирішити цю кризу, збільшуючи подачу води в населені пункти шляхом очищення річищ і усунення засмічень у водопровідній системі. Проте українські та російські медіа повідомляють про гуманітарну катастрофу, що виникає внаслідок бездіяльності окупантів. За інформацією Центру національного спротиву, вже зафіксовано "десятки загиблих від спраги та хвороб, викликаних антисанітарією".

"Окупантські сили постачають воду виключно для своїх військових, залишаючи цивільних без необхідних ресурсів. На тимчасово окуповані райони Донецької області доставлені резервуари з водою, проте лише для використання бойовиків", -- інформує Центр національного спротиву. Водночас аналітичний центр ISW вказує, що військові дії Росії завдали шкоди водній інфраструктурі по всій окупованій території України.

Читайте також