День вшанування святого Володимира, князя Київського: які заборони існують на 15 липня.

Князь Володимир Святославович є важливою фігурою для кожного українця, адже саме за його правління відбулося хрещення Київської Русі. У XVIII столітті його канонізували, і в православ’ї він отримав титул рівноапостольного князя Володимира. Сьогодні також святкується день ангела Володимира.
Кожен патріот нашої країни знає, коли відзначається День Володимира, оскільки це свято припадає на ту ж дату, що й інша важлива подія в історії нашої нації. Середина липня, а саме 15 числа, є днем, коли українці святкують День хрещення Русі. У 2023 році обидві урочистості змінили свою дату святкування через новий календар, запроваджений ПЦУ. Раніше як День Володимира, так і День хрещення Русі святкувалися 28 липня за церковним календарем.
Також сьогодні, на честь свята, зустрічають ще одну подію - день ангела Володимира за церковним календарем. Ви можете привітати всіх власників цього чудового імені, побажати їм благополуччя і міцного здоров'я.
Православні християни повинні пам'ятати - коли День Володимира в Україні, необхідно вшановувати пам'ять великого князя, зарахованого до лику святих. У жодному разі не можна грішити, інакше можна накликати на себе немилість вищих сил. Здавна селяни знали, що в цю дату категорично заборонено жати хліб. Якщо не послухатися, врожаю не буде. Загалом, краще не ходити в поля 15 липня - згідно з повір'ям, можна зустріти примару, яка прокляне невігласа, що блукає.
На свято ангела Володимира існує безліч давніх традицій і прикмет:
День пам’яті святого, рівноапостольного, має схожі заборони, як і інші свята в православ’ї. У цей день недозволено лаятися, сваритися, бажати зла іншим, заздрити чи поширювати плітки. Також не рекомендується виконувати важку фізичну працю або проводити генеральне прибирання. Краще знайти час для молитви та добрих вчинків, таких як подання милостині чи допомога тим, хто цього потребує. Народні звичаї радять провести 15 липня в атмосфері спокою та умиротворення.