Новини України та світу

Генеральний секретар НАТО поділився інформацією про угоду, що стосується систем протиповітряної оборони для забезпечення безпеки української енергетичної інфраструктури.

Запит Києва про постачання в Україну значної кількості систем ППО для захисту ядерної та іншої критичної інфраструктури був позитивно сприйнятий партнерами в НАТО.

Цю інформацію журналістам надав генеральний секретар НАТО Марк Рютте, повідомляє кореспондент "Європейської правди" з Брюсселя.

Рютте підтвердив, що це питання стало ключовим на вечірньому засіданні Ради Україна-НАТО у вівторок.

"Ми обговорили, що робити, щоб Україна отримала (додаткові системи) ППО для захисту своєї критичної інфраструктури", - заявив він.

Генсек НАТО нагадав, що це - непроста задача, оскільки наявні у державах Альянсу системи розподілені й виконують певні завдання.

"Як зазначив Марк Рютте, у світі не існує надмірності систем протиповітряної оборони. На нараді у вівторок була досягнута ясна угода: партнери готові підтримати Україну. Усі можливі системи, які можуть бути надані Україні, будуть передані."

Генеральний секретар не зазначив, скільки нових систем і яких саме типів можуть бути надані, проте підтвердив досягнуту угоду про максимальні спільні зусилля для зміцнення української протиповітряної оборони. "Ми прикладаємо всі зусилля, щоб забезпечити передачу всіх доступних систем ППО в Україну," - зазначив він.

Як повідомлялося, у вівторок очільник МЗС України Андрій Сибіга розкрив деталі нового запиту України на системи ППО: стоятимуть на 19 об'єктах для захисту "ядерки" та інших об'єктів енергетики.

Раніше президент Зеленський обговорив з премʼєром Норвегії посилення ППО.

Читайте також