Канада прагне підтримати Україну в процесі реформування її пенсійної системи, спираючись на власний досвід.

Цю інформацію озвучив франко-канадський міністр фінансів Франсуа-Філіп Шампань, як повідомляє РБК-Україна, посилаючись на Reuters.
"Мені пощастило зустрітися з Сергієм і низкою пенсійних фондів, а також із низкою дуже важливих інвесторів, щоб обговорити, що буде далі", - сказав він, виступаючи на пресконференції з міністром фінансів України Сергієм Марченком на початку зустрічей G7 у Банфі, Альберта.
За його словами, Канада має значний потенціал для підтримки відновлення України. Він також зазначив, що разом із Марченком мали зустрічі з представниками кількох великих канадських пенсійних фондів, зокрема Fairfax та інших.
"Ми також розглядали можливості нашої спільної роботи для обміну найкращими практиками в галузі розвитку пенсійної системи в Україні," - зазначив Шампань.
Передбачається, що питання підтримки України буде обговорюватися на зустрічі фінансових керівників країн "Великої сімки", яка відбудеться в канадському гірському курорті.
Шампань оголосив, що Канада продовжить свою підтримку Україні, яка триває з початку війни в 2022 році.
Цього року Канада виконує роль ротаційного головуючого G7 та організовує серію зустрічей для фінансових лідерів, які триватимуть до четверга. Ця подія слугує підготовчим етапом перед основною зустріччю лідерів держав, запланованою на червень.
Україна бере участь у зустрічі в ролі запрошеного гостя.
"Присутність міністра Марченка тут, у Канаді, у статусі спеціального гостя, є важливим сигналом для світу, що ми підтримуємо нашого українського партнера в цей складний час."
"Ми домагатимемося, щоб Росія понесла відповідальність, і кожен з нас долучиться до процесу відновлення України," - підкреслив Шампань.
Раніше офіційні особи G7 заявляли, що на зустрічі G7 також, імовірно, обговорюватимуть питання залучення та мобілізації приватних інвестицій для реконструкції, на яку, за оцінками Світового банку, знадобиться понад 500 млрд доларів протягом десятиліття.