Магнітні бурі в липні 2025 року: критичні дні, вплив на самопочуття та рекомендації.

1-3 липня - очікується підвищена геомагнітна активність, можливі локальні спалахи, від Кр-4 до Кр-5
5-6 липня науковці застерігають про можливість виникнення магнітного геошторму категорії G1.
11-12 липня - очікується сильна магнітна буря рівня G1 (від Кр-5 та вище)
16-18 липня очікуються можливі локальні підвищення до рівня G1-G2.
Щодня на Сонці відбуваються спалахи та вибухи різного ступеня потужності. Найзначніші з цих явищ викликають викид величезної кількості заряджених частинок у космос. Ці частинки рухаються з великою швидкістю й можуть досягати нашої планети.
Коли ці частинки зустрічаються з магнітосферою нашої планети, стається збурення, яке вчені називають сонячними або магнітними бурями. Бурі розрізняють за потужністю - від слабких до сильних. Чим сильніше буря - тим гірші наслідки для людей.
Згідно з численними дослідженнями, зміни в магнітному полі Землі залишаються непомітними для нас, проте вони суттєво впливають на наші біоритми. Це, в свою чергу, може викликати зниження фізичного та емоційного благополуччя, а також негативно позначатися на загальному стані здоров'я.
Особливо вразливими до подібних змін є: літні люди, ті, хто залежить від погодних умов, особи з хронічними захворюваннями, вагітні жінки та малюки.
Поширені ознаки:
Лікарі стверджують, що повністю уникнути впливу магнітних бур - неможливо. Однак є загальні рекомендації, які допоможуть знизити негативний вплив.
Сон є важливою складовою здоров'я. Рекомендується спати від 7 до 9 годин щоденно, а також дотримуватись стабільного графіка — лягати і прокидатися приблизно в один й той самий час (наприклад, з 23:00 до 7:00). У разі відчуття значної втоми, корисно робити денну перерву на 1-2 години.
Раціон. Зменшіть споживання шкідливих, жирних і солоних страв. Дотримуйтеся регулярного режиму харчування – три рази на день або частіше. Ваше меню повинно бути збалансованим і багатим на корисні речовини. Включайте в раціон фрукти, овочі та зелень. Уникайте алкоголю, енергетичних напоїв і надмірної кількості кави.
Вода. Підтримуйте свій водний баланс, регулярно споживаючи необхідну кількість чистої питної води щодня.
Рухливість. Намагайтеся уникати надмірного фізичного навантаження, але не забувайте про важливість активності. Розпочніть свій день з ранкової зарядки, відвідуйте тренажерний зал, бігайте на свіжому повітрі або відвідуйте басейн.
Свіже повітря. Провітрюйте усі приміщення двічі на день - зранку та ввечері. Гуляйте у парку, лісі, сквері щодня. Якщо є можливість виїхати за місто - скористайтеся.
Стреси. Контролюйте рівень стресу, уникайте суперечок та сварок, не піддавайтеся на провокації. Не навантажуйте себе емоційно. Використовуйте: дихальну гімнастику, релаксації, медитації, йогу.
Скорочуйте споживання новин, соціальних мереж та контенту з елементами шоку, особливо у вечірній час, за 2-3 години перед сном.
Піклуйтеся про своє здоров'я. Відводьте більше часу для відпочинку, займайтеся улюбленими заняттями, уважно стежте за своїм самопочуттям і майте при собі потрібні ліки, якщо страждаєте на хронічні хвороби. Якщо ваше самопочуття погіршується, не зволікайте і звертайтеся до медичних фахівців.