"Ми підтримуємо дружні стосунки з усіма учасниками": ще одна держава висловила бажання стати майданчиком для мирних переговорів між Україною та Росією.
Сербія не проти, щоб на її території Росія та Україна проводили мирні перемовини задля завершення війни. Місцем зустрічі могла би стати столиця країни - Белград.
Міністр закордонних справ Сербії Марко Джурич у своєму інтерв'ю для Fox News висловив готовність організувати цей процес. Він також акцентував увагу на тому, що його країна прагне до якнайшвидшого завершення конфлікту між Росією та Україною.
"Сербія також входить до числа країн, які готові запропонувати свої послуги, зважаючи на наше спільне минуле та дружні стосунки з усіма задіяними сторонами. Ми прагнемо ініціювати, за потреби чи за наявності інтересу, будь-які переговори щодо вирішення цієї жахливої трагедії, що спричинила численні втрати життів і масштабні руйнування", - зазначив провідний сербський дипломат.
Він вказав на важливість припинення війни, запевнивши, що Белград "у принципі підтримує територіальну цілісність і суверенітет усіх держав відповідно до їхніх кордонів, визнаних ООН", включаючи Україну.
Марко Джурич висловив свої ідеї після того, як зустріч між президентом США Дональдом Трампом та кремлівським лідером Володимиром Путіним була перенесена. Первісно їхня бесіда планувалася в Угорщині.
Цікаво, що навіть журналісти прореспубліканського Fox News натякнули на те, що Сербія була б дивним місцем для зустрічей українських та російських представників.
На основі коментарів анонімних експертів, автори статті підкреслили: "Сербія могла б стати неочікуваним місцем для проведення наступного етапу перемовин щодо припинення вогню між Росією та Україною, враховуючи глибокі історичні зв’язки між Росією і Сербією, що мають свої витоки в культурних і релігійних аспектах, зокрема через Сербську православну церкву".
Як писав OBOZ.UA:
25 жовтня Дональд Трамп оголосив, що його зустріч із Володимиром Путіним можлива виключно за умови досягнення повного розуміння щодо укладення мирної угоди.
- 23 жовтня американський президент офіційно скасував саміт у Будапешті. Також він сказав, що не хоче, щоб Путін "отримав усю Україну", і оголосив про запровадження санкцій щодо "Лукойла", "Роснефти" та десятків їхніх дочірніх компаній.