Новини України та світу

Мобілізація ув'язнених: голова партії "Слуга народу" коментує, чи черпала Україна досвід Росії.

Шуляк запевнила, що в Україні мобілізація засуджених відбувається за добровільною згодою, на відміну від РФ.

У Росії мобілізація ув'язнених дозволила на певному етапі оперативно відшкодувати втрати та збільшити чисельність збройних сил.

Про те, як в Україні проходить мобілізація ув'язнених, розповіла Олена Шуляк, голова партії "Слуга народу", згідно з інформацією від "Українського Радіо".

Нардепка висловила думку, що порівнювати Україну з Росією в даній ситуації є недоцільним, оскільки українське законодавство і російські правові норми – це "два абсолютно різних світи".

"В Росії всіх просто забирають, відвозять і відправляють на фронт, ніхто не цікавиться, чи згоден ти з цим чи ні," - говорить вона.

Шуляк підтвердила, що в Україні мобілізація засуджених реалізується на основі добровільної згоди. Це означає, що згода повинна бути надана як самим засудженим, так і відповідною військовою частиною. Таким чином, командир військової частини має право відмовити в мобілізації, якщо вважає, що особа не відповідає певним критеріям або має якісь сумніви щодо неї. Отже, мова йде про взаємну добровільну згоду з обох сторін.

Згідно з інформацією від нардепки, на кінець літа понад 5 тисяч осіб, які відбувають покарання, подали необхідні документи для мобілізації.

"На той момент вже з’явилися й перші жінки, готові скористатися цією можливістю. Коли ми ухвалювали це законодавство, ми сподівалися, що наш мобілізаційний ресурс становитиме близько 10 тисяч осіб, які можуть бути придатними до служби. Варто пам’ятати, що для цього потрібно пройти військово-лікарську комісію та психологічну оцінку, щоб ці люди могли стати повноцінними бійцями та захищати нашу країну," - зазначає Шуляк.

В Генеральному штабі раніше зазначили, що більше 6 тисяч ув'язнених нині виконують військову службу в Збройних силах України нарівні з іншими військовими.

Нагадуємо, що в рамках 57-ї окремої мотопіхотної бригади, що носить ім'я кошового отамана Костя Гордієнка, було створено спеціальний підрозділ з осіб, які відбували покарання і вирішили стати добровольцями на фронті.

Читайте також