Новини України та світу

Навколо Будинку профспілок на Майдані виникла суперечка: виявилося, що будівлю передали в управління компанії колишнього чоловіка міністра.

У Києві представники профспілок висунули вимогу повернути їм Будинок профспілок, що розташований на Майдані, 2. Протягом кількох місяців триває напружена боротьба за тисячі квадратних метрів у самому серці столиці між профспілками та Агентством з розшуку та управління активами (АРМА). 20 червня під стінами будівлі відбувся мітинг, в якому взяли участь ветерани.

На веб-сайті Всеукраїнської профспілки захисників України, що об'єднує спортсменів і фахівців у сфері діяльності АРМИ, ситуацію охарактеризували як рейдерство. "Ми змушені подавати заяви просто неба, спираючись на підтримку побратимів. У нас залишилися нагороди наших загиблих товаришів, але їх не дозволяють забрати. На наші запити АРМА відповідає: 'Доведіть, що ви ветерани — тоді ми вибачимося', - наводить слова голови Всеукраїнської профспілки захисників України Сергія Бизова пресслужба організації.

Наталія Землянська, керівник Всеукраїнської профспілки виробників і підприємців, представила юридичні аргументи, які свідчать про незаконність дій АРМА та "УК 'КАМпарітет'. Вона зазначила: "Управитель займає будівлю без законних підстав. Конкурс був проведений на основі ухвали Печерського суду 2023 року, але 21 травня 2025 року арешт було скасовано. Згідно з пунктом 6.3 договору, це є автоматичною підставою для його розірвання".

Варто зазначити, що в 2023 році на Будинок профспілок було накладено арешт. АРМА організувало конкурс і передало арештоване майно в управління компанії "УК "КАМпарітет". Проте 21 травня 2025 року арешт було скасовано, а на початку червня Печерський районний суд наклав новий арешт у рамках кримінального провадження № 62019100000001170. Це розслідування стосується, згідно з версією слідства, незаконного "відчуження об'єктів нерухомості, які знаходилися в управлінні Федерації професійних спілок України".

Профспілки стверджують, що в разі скасування попереднього арешту, необхідно було анулювати угоду з "КАМпарітет" і ініціювати проведення нового конкурсу.

Боротьба між АРМА та профспілками інколи призводить і до фактично фізичних суточок. Так, чиновники пожалілись: "22 травня було зафіксовано спробу протиправного захоплення Будинку профспілок України. Із застосуванням сили та погроз зброєю невстановлені особи у військовій формі намагалися утримати контроль над арештованим майном".

"Особливо цинічною є спроба використати військових і ветеранів як прикриття для злочинних дій. Замість реальної допомоги ЗСУ у вигляді передачі майна для реабілітаційних центрів чи фінансової підтримки, окремі керівники ФПУ організовують медійні спектаклі, прикриваючи корупційні схеми", - заявили в АРМА.

Лише через кілька днів після свого заснування "КАМпарітет" отримав статус управителя комерційної нерухомості в столичній багатоповерхівці на вулиці Павлівській, повідомляє видання Українська правда. У березні 2025 року консорціум був призначений управителем Будинку профспілок на Майдані Незалежності. Це єдина приватна компанія, якій вдалося виграти чотири конкурси на пошук управителя менш ніж за рік своєї діяльності.

Протягом двох років під керівництвом Олени Думи АРМА успішно організувала 11 подібних конкурсів. На сьогоднішній день консорціум "КАМпарітет" контролює понад одну третину всіх об'єктів, які отримали управителів. Згідно з інформацією з YouControl, "КАМпарітет" був заснований у травні 2024 року. Тарас Голуб став першим директором цієї організації.

Голуб працював радником Стефанішиної, а згодом очолив консорціум, який, за інформацією джерел "Української правди" в бізнесових колах, пов'язаний з колишнім чоловіком містерки-юстиції- віцепрем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгою Стефанішиною.

Міністерство юстиції виконує роль основного органу державної політики, відповідального за стягнення активів осіб, щодо яких введено санкції, до державного бюджету. Щодо журналістського та депутатського розслідування: ви коректно зазначили, що мова йде про мого колишнього чоловіка. Я не володію жодною інформацією про його бізнес. Він забезпечує наших дітей фінансово, про що свідчить моя декларація, - так прокоментувала Стефанішина розслідування на своїй сторінці у Facebook.

"На зустрічах з представниками Федерації профспілок України ми дізнаємося шокуючі деталі. Йдеться про оренду приміщень за мізерну ціну для депутатів-мільйонерів і бізнесменів-мільярдерів... всього за 1 гривню. А також про "казино" в тому місці, де пролилася кров за європейський вибір. Будинок профспілок мав би стати символом свободи і незалежності, а не джерелом прибутку для тіньового грального бізнесу", - зазначила керівниця АРМА Олена Дума.

Дума зазначила, що АРМА готова до конструктивного діалогу в рамках законодавства і постійно підтримує зв'язок, зокрема, з великими профспілками та їх лідерами. "Замість реальної соціальної підтримки тисяч членів профспілок ми стали свідками: нелегального продажу майна, ігрових закладів у історичних спорудах та профспілкових керівників з мільйонними статками", - підкреслила Дума.

На веб-сайті Всеукраїнської профспілки захисників України спортсменів та працівників, що займаються комунікацією з профспілками, зазначили: "У так званій робочій групі, яка була створена за ініціативою керівника АРМА Олени Думи, налічується 8 осіб. З них лише двоє представляють колишню управляючу компанію будинку Профспілок, а всього один, уявіть собі, є представником ФПУ з п'яти запропонованих кандидатів, які були проігноровані Оленою Думою та виключені з участі в обговоренні".

Як повідомив OBOZ.UA, на початку жовтня 2022 року Кабінет Міністрів України непомітно змінив керівника скандально відомої державної корпорації "Укрбуд". На цю посаду тоді призначили Володимира Левіна, який, у свою чергу, мав відомі зв'язки з Микитасем.

Читайте також