Новини України та світу

Чи використовував він термін "татко"? Генеральний секретар НАТО роз'яснив свої висловлювання щодо Трампа.

На саміті НАТО в Гаазі президент США Дональд Трамп провів аналогію між конфліктом Ізраїлю та Ірану та дитячою бійкою на шкільному подвір'ї, зазначивши, що іноді їм потрібно дати кілька хвилин, щоб "постукати один одному". Генеральний секретар НАТО Марк Рютте додав, що "іноді батькам доводиться вдаватися до ненормативної лексики", натякаючи на слова Трампа, адресовані сторонам конфлікту. Звернення Рютте до Трампа як до "татка" викликало подив серед журналістів, оскільки таке формулювання було незвичним для заходів Альянсу.

Коментуючи цей інцидент, Рютте зауважив, що його слова прозвучали в контексті розмови з президентом США, і "не стосувались" безпосередньо Трампа. Також Рютте додав, що це був жест ввічливості до американського лідера, якого "є за що хвалити".

Сам Трамп спокійно прийняв слова Рютте і припустив, що генсек НАТО його кохає.

"Він мене любить. "Татку, ти мій татку" - він сказав це дуже лагідно", - зазначив американець.

У свою чергу Генсек НАТО наполягає, що насправді не називав президента США "татком".

"В Європі я іноді чую, як країни запитують: "Марку, США залишаться з нами?". І я кажу, що це трохи нагадує, як маленька дитина запитує тата: "Татку, ти залишишся з нами?". Слово "татку" я вжив у цьому сенсі, а не називав президента Трампа "татком", - сказав Рютте.

Голова Північноатлантичного Альянсу підкреслив, що європейські країни "вже стали більш зрілими", оскільки агресія з боку Росії та вимоги Трампа змусили їх усвідомити важливість збільшення витрат на оборону.

За це Трампа також можна та й треба хвалити, додав Рютте.

Як зазначив OBOZ.UA, президент України Володимир Зеленський відвідав саміт НАТО в Гаазі, де зустрівся з низкою світових лідерів. Серед них були прем'єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен та прем'єр-міністр Нової Зеландії Крістофер Лаксон. Крім того, глава української держави провів переговори з президентом Дональдом Трампом та генеральним секретарем Альянсу Єнсом Столтенбергом.

Зазначимо, що зустріч між українським та американським керівництвом тривала приблизно 50 хвилин. Лідери обговорили шляхи досягнення припинення вогню в Україні та справжнього миру. Як підкреслив Зеленський, бесіда була насиченою та продуктивною.

Два дні тому Володимир Зеленський провів зустріч у Лондоні з прем'єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером. Під час переговорів політики розглянули спільні оборонні ініціативи та питання санкцій щодо Росії.

Читайте також