Нові атаки на територію України: які об'єкти можуть стати наступними цілями для таємничих ракет Путіна?
Згідно з оцінками експертів, Росія, ймовірно, має в запасі більше ніж п'ятсот таких ракет.
Після оголошення президента України Володимира Зеленського про те, що одна з ракет, якою завдала удару армія Путіна по Дніпру, має властивості міжконтинентальної балістичної ракети, з'ясувалося, що у військових запасах армії Путіна налічується близько 500 одиниць подібного озброєння.
Цю інформацію в коментарі для ТСН.ua надав Владислав Селезньов, який раніше обіймав посаду речника Генерального штабу Збройних Сил України та є військовим експертом.
"У Росії нараховується більше ніж півтисячі ракет, якщо враховувати такі системи, як 'Булава', 'Сатана', 'Ярс' та інші, що були вироблені Російською Федерацією протягом останніх 30 років, а також ті, які залишилися у спадок від Радянського Союзу. Це означає, що їх у наявності значно більше, ніж достатньо. Мова йде про міжконтинентальні ракети, які можуть базуватися різними способами: на поверхні, під землею (у шахтах) або на підводних човнах," -- зазначає Селезньов.
Про руйнівну силу цих ракет аналітик каже з урахуванням того, що вони здатні нести ядерний заряд: "В такому випадку все виміряється в кілотоннах та навіть у мегатоннах. Ще зі шкільних років пам'ятаємо, що взаємний ядерний удар призведе до руйнації планети. Руйнація колосальна".
З огляду на те, що президент України повідомив про запуск ракети з міжконтинентальними характеристиками, Владислав Селезньов підкреслює, що це перше в історії людства використання такої ракети в бойових умовах.
"Безумовно, там не було елементів ядерної природи, проте фахівці з'ясують, що саме було вміщено в цьому," – вважає Селезньов.
Відповідаючи на запитання щодо потенційних цілей майбутніх міжконтинентальних ракет, аналітик зазначає: "Для Путіна критично важливо, щоб Україна підкорилася категоричним вимогам Кремля. Саме тому він втілює в життя кілька сценаріїв".
До цього Селезньов додає: "Перший кейс: створення блекауту на теренах України, щоб викликати гуманітарну катастрофу. Робить це для того, щоб мільйони українців виїхали з країни на Захід, шукаючи там притулку та порятунку".
За словами військового експерта, в пріоритеті у путінської армії є і знищення українських військових об'єктів.
Безумовно, для Путіна має велике значення знищення військових об'єктів та інфраструктури. Водночас противнику важливо ліквідувати наші основні транспортні артерії та логістичні центри. Тому ймовірність того, що ці ракети можуть бути націлені на різні об'єкти, є досить високою. Захистити все неможливо. Наприклад, наші дамби на Дніпрі, хоча й зведені в радянську епоху, не зможуть витримати пряму атаку ракети з ядерною головкою, -- зазначає Селезньов.
На його погляд, безсумнівно, що всі об'єкти, які відповідають критеріям стратегічності, опиняються в зоні ризику.
"На жаль, всупереч бажанням Путіна, міжнародна система безпеки не функціонує належним чином. Це своєрідна імпотенція – можливо, вони й мають якісь прагнення, але не можуть перейти за межі простого «глибокого занепокоєння», – зазначає експерт."
Згідно з висловлюваннями Селезньова, системи протиповітряної оборони THAAD мають можливість перехоплювати міжконтинентальні балістичні ракети.
"А на нижчих дистанціях, безпосередньо на підльоті боєголовок до цілей -- в таких випадках можуть працювати комплекси Patriot, NASAMS, SAMP/T", -- каже він.
Увечері президент Росії Володимир Путін оголосив, що 21 листопада для атаки на Дніпро було використано середньо дальню балістичну ракету "Орешник". Однак він не вказав, чи це була міжконтинентальна ракета, чи звичайна балістична.
Російські пропагандисти наводять слова володаря Кремля.
У той же час президент країни-агресора охарактеризував атаку на українське місто як "успішне тестування".
Путін також повідомив, що метою ракетної атаки став завод "Південмаш", розташований у Дніпрі.
"Південмаш" зазнав удару балістичною ракетою, яка була оснащена без'ядерною гіперзвуковою технологією, - повідомив він.