Новини України та світу

Керівники оборонних міністерств трьох балтійських держав провели зустріч із Гегсетом у Вашингтоні.

У Вашингтоні міністри оборони Естонії, Латвії та Литви провели зустріч з главою Пентагону Пітом Гегсетом, під час якої були обговорені питання співпраці щодо посилення трансатлантичних зв'язків.

Цю інформацію повідомляє ERR, а "Європейська правда" її передає далі.

Міністри оборони Естонії, Латвії та Литви - Ханно Певкур, Андріс Спрудс і Довіле Шакалієне - здійснюють офіційний візит до Вашингтона.

Вони зустрілися зі своїм американським колегою Пітом Гегсетом у Пентагоні, щоб обговорити співпрацю з питань зміцнення трансатлантичних відносин, що стало першою офіційною зустріччю міністрів країн Балтії з ним.

"Сполучені Штати мають багато обов'язків у всьому світі, включно із захистом нашої батьківщини та запобігання війні в Індо-Тихоокеанському регіоні. Ось чому лідерство Європи у захисті власного континенту є важливішим, ніж будь-коли раніше", - наголосив Гегсет.

Він заявив, що зусилля країн Балтії щодо інвестування у нові військові можливості мають вирішальне значення для стримування атак і підвищення боєготовності.

"Сполучені Штати залишаються повністю відданими НАТО, і разом ми досягнемо миру в Європі через силу, створивши умови для тривалого миру в Україні шляхом переговорів, встановлення стійкого стримування та підвищення потенціалу і взаємосумісності наших союзників", - сказав він.

Міністр оборони висловив вдячність своїм колегам з інших країн за проведення міжнародних навчань, які сприяють підвищенню колективної готовності.

Певкур повідомив, що військова присутність США в Європі переглядається у співпраці з НАТО.

"Міністр оборони Гегсет підтвердив, що це не стане несподіванкою для Європи, що ми не прокинемося одного ранку і не дізнаємося, що США вирішили, що це буде їхня військова позиція в Європі. Це робиться у співпраці з командувачем європейських сил і штабом НАТО", - сказав він.

За словами Певкура, більш конкретні цифри будуть доступні восени.

"Це не відбудеться дуже швидко. Але факт залишається фактом: увага США все більше переходить на Індокитайський регіон", - додав він.

Навесні ЗМІ писали, що у Міністерстві оборони США розглядають пропозицію вивести до 10 тисяч військовослужбовців з Європи.

Американські збройні сили налічують більше 100 тисяч військовослужбовців на континенті, але Гегсет попередив своїх європейських колег, що не слід розглядати присутність США як невичерпну.

Читайте також