Рекрутер поділилася шістьма порадами щодо того, що краще уникати в розмові під час співбесіди.

Співбесіда - це досвід, який відбувається в житті майже кожної людини на певному етапі. Цей процес нерідко приносить із собою тривогу та напругу.
Рекрутерка Меган Сноуболл, яка працювала з клієнтами в різних галузях, поділилася кількома важливими порадами щодо того, про які речі казати не варто. Уникаючи певних фраз, слів і тем, ви покажете себе з найкращого боку, продемонструєте уважність і професіоналізм, пише Parade.
Фахівець не лише ознайомила з речами, які краще уникати під час інтерв'ю, але й запропонувала альтернативні формулювання для висловлювань.
"На мою думку, моє резюме говорить само за себе."
Власне, одне лише резюме не здатне повністю відобразити вашу історію під час інтерв'ю.
"Основна мета співбесіди полягає в зборі додаткових відомостей, щоб обрати найвідповіднішого претендента на вакансію. Ваше резюме можна порівняти з анотацією на звороті книги: воно має надавати більше деталей, ніж лише загальні відомості. Крім того, воно демонструє, як ви можете підкреслити важливі аспекти вашого досвіду для цієї ролі," - зазначає Сноуболл.
Замість цього експерт рекомендує застосовувати висловлювання на зразок "Я хотів би звернути увагу на свій професійний досвід у...". Далі варто зазначити конкретний аспект вашого резюме і поділитися відповідною історією або прикладом.
2. "Я звільнився, тому що моя попередня компанія була токсичною".
Навіть якщо це дійсно стало причиною вашого звільнення з попереднього місця роботи, згадувати про це на співбесіді точно не варто. У вас не так багато часу, щоб зарекомендувати себе, тож не варто витрачати його на негативний досвід в іншій компанії. Рекрутер не матиме часу для того, щоб зрозуміти, що відбувалося, а це дає місце для припущень.
Замість цього можна висловитися так: "Я відчуваю себе на висоті в колективі, що функціонує (...)". Опишіть, яким для вас є ідеальне або успішне робоче середовище.
"Сноуболл зазначає, що ви маєте можливість поділитися своїми пріоритетами щодо культури, можливостей або комунікації в компанії, де плануєте працювати."
"У мене немає досвіду роботи з цією програмою чи програмним забезпеченням."
Навіть якщо ви не маєте досвіду роботи з конкретним інструментом, про який вас запитують на співбесіді, не слід недооцінювати свої наявні навички.
"Іноді досвід роботи з програмним забезпеченням або інструментами компанії має велике значення при влаштуванні на роботу, тому відповідь у такий спосіб не створює належного контексту для навичок і досвіду, які ви маєте, і про які не варто говорити під час співбесіди", - каже рекрутерка.
Замість того, щоб просто сказати, що ви не використовували щось раніше, краще відповісти так: "Хоча я не маю безпосереднього досвіду роботи з цим програмним забезпеченням, на попередній посаді я виконувала це завдання, використовуючи це (назва) програмне забезпечення...".
4. "Я хотів би зробити крок назад..."
Хоча ви, використовуючи цю фразу, намагаєтеся продемонструвати своє розуміння назви або рівня посади, на яку подаєте заявку, така заява може створити у співрозмовника хибне враження.
"Говорячи це, ви вже говорите інтерв'юеру, що роль, на яку ви претендуєте, не буде такою ж цікавою чи повноцінною в довгостроковій перспективі. Спробуйте сказати щось на кшталт: "Ця роль для мене цікава, тому що...", оскільки це твердження зосереджує увагу на тому, чому ця роль стане для вас чудовою можливістю", - пояснила Сноуболл.
5. "Чи могли б ви поділитися додатковою інформацією про вашу компанію?"
На перший погляд, це питання може виглядати цілком звичайним для співбесіди, але насправді варто від нього утриматися. Експерти рекомендують заздалегідь ознайомитися з інформацією про компанію та, якщо виникне потреба, ставити більш детальні запитання.
Ліпше висловитися так: "Перед нашою розмовою я поглибив свої знання про (компанію) і мене зацікавило (те, що вас цікавить). Який у вас досвід роботи з (вставте тему)?" Це демонструє інтерв'юеру, що ви витратили час на вивчення місії компанії, її продуктів тощо. Також це надасть вам можливість дізнатися більше про аспекти корпоративної культури, які вас цікавлять, або зрозуміти, як це може відповідати вашим очікуванням, - зазначила рекрутерка.
6. "Якщо у вас виникнуть запитання, будь ласка, не соромтеся звертатися".
Саме ви прагнете отримати посаду, а не інтерв'юер, тому експертка не рекомендує говорити цю фразу на завершення співбесіди. Натомість Сноуболл радить скористатися можливістю, щоб у стислій формі нагадати, чому саме ви чудово підійдете на цю посаду.
Коли людина прагне знайти нову роботу, неправда в резюме є неприпустимою. Не слід також завищувати свої навички чи спотворювати свої уявлення про майбутню посаду.
Проте існують певні моменти, про які краще було б не говорити правду під час співбесіди, зазначив експерт з працевлаштування та засновник вебсайту PracticeAptitudeTests.com Гай Торнтон. Однією з таких тем є перерви в трудовій діяльності, адже деякі компанії все ще сприймають їх негативно. Ви можете вказати, що займалися фрілансом або проходили професійні тренінги тощо.
Також експерт радить збрехати, якщо ви шукаєте роботу лише на короткий проміжок часу.
"Якщо ви бачите вакансію як короткострокове рішення чи спосіб підтримати інші свої проекти, це абсолютно прийнятно. Проте, такі думки краще не висловлювати під час співбесіди з потенційним роботодавцем," - зазначив Торнтон.