Росія не має готовності до ведення переговорів: Шелест роз'яснила, яким чином позиція Путіна відобразиться на зацікавленості інших учасників Саміту миру.
Незважаючи на численні заяви російського диктатора Володимира Путіна та його найближчого оточення про готовність до переговорів, режим РФ наразі не демонструє справжньої готовності до діалогу. Більш того, їхні останні висловлювання щодо Саміту миру фактично повторюють ті ж тези, які ми чули раніше перед першим Самітом миру. На жаль, така позиція Кремля може вплинути на думку деяких учасників цього заходу.
Про це повідомила голова наглядової ради Українського інституту, кандидатка політичних наук і редакторка UA: Ukraine Analytica Ганна Шелест. Вона акцентувала увагу на тому, що нещодавні сигнали з Росії свідчать про "збільшення напруги, а не про наміри до мирних переговорів".
За її словами, на цю демонстрацію перш за все звернуть увагу країни так званого "Глобального півдня".
Для багатьох держав Глобального півдня мета цього саміту залишається невизначеною. Здається, що ми досягли певної згоди та сформували спільну позицію, але питання миру тут не є пріоритетом. Йдеться про майбутнє світового порядку, яке, на їхню думку, не може бути обговорене без участі Російської Федерації. Тому країни, такі як Південна Африка, Китай, Бразилія та багато інших, безумовно, звернуть увагу на реакцію Росії, підкреслила експертка.
При цьому немає нікого, хто міг би примусити Росію долучитися до саміту.
"На теперішній момент немає жодної країни, яка насправді здатна змусити Російську Федерацію до якихось дій. Хоча Китай має свій вплив, він є зовсім іншим - не таким, що міг би спонукати РФ до участі у мирних переговорах," - зазначила пані Шелест.
Відмова Росії брати участь у Самиті Миру ніяк не вплине на думку країн, які вже підтримують Кремль.
"Країни, які відкрито підтримують Російську Федерацію, такі як Іран та Північна Корея, зовсім не переймаються питаннями, пов'язаними із Самітом. Навіть Китай, хоч і взяв участь у зустрічі в Саудівській Аравії та запропонував свій власний 'китайський план', не виявляє значної серйозності щодо концепції мирного Саміту", - зазначила експертка.
Як повідомляло OBOZ.UA, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга висловив думку, що представників Росії, як агресора, слід запросити на другий Міжнародний саміт миру. Проте Київ ніколи не прийме угоду, яка включатиме територіальні поступки або не передбачатиме покарання для РФ за вчинені злочини.
Західні партнери також наголошують на необхідності участі представників Росії, країни-агресора, у другому Саміті миру, присвяченому завершенню війни в Україні. Проте президент Володимир Зеленський зазначив, що якщо російські представники з'являться на цій зустрічі, це суттєво послабить позиції України.
Раніше в Росії оголосили, що "спеціальна військова операція" проти України триватиме до тих пір, поки не будуть виконані всі "завдання з гарантування безпеки" для Російської Федерації. Крім того, представники Кремля знову поширили неправду щодо своєї "готовності до діалогу", перекладаючи провину за відсутність переговорів на Україну.