Новини України та світу

Російська сторона представила Сполученим Штатам свої умови для переговорів про Україну: Reuters отримав інформацію про деталі.

Вимоги, висунуті Росією, нагадують ті умови, які раніше пропонували Сполучені Штати, зазначають джерела.

Росія представила США список вимог для укладення угоди щодо припинення війни проти України та перезавантаження відносин із Вашингтоном, пише Reuters із посиланням на власні джерела.

За даними джерел видання, російські та американські чиновники обговорювали ці умови під час особистих і віртуальних бесід протягом останніх трьох тижнів.

При цьому джерела назвали умови Кремля "широкими і схожими на вимоги, які він раніше висував Україні, США і НАТО", пише Reuters.

Раніше ці умови передбачали, що Україна відмовляється від вступу до НАТО, погоджується на угоду про заборону розміщення іноземних військових сил на своїй території та визнає заяву президента Володимира Путіна про те, що Крим і чотири українські регіони є частиною Росії.

Президент США Дональд Трамп наразі чекає від Путіна відповіді на запитання, чи погодиться він на 30-денне перемир'я, яке, як заявив у вівторок президент України Володимир Зеленський, він прийме як перший крок до мирних переговорів.

Позиція Путіна щодо можливого мирного угоди залишається неясною, і багато аспектів ще потребують уточнення. Водночас, деякі американські посадовці, законодавці й аналітики висловлюють занепокоєння, що Путін може використати перемир'я для зміцнення своїх стратегій, які, на їхню думку, спрямовані на розкол між США, Україною та Європою, а також на зрив будь-яких спроб переговорів.

11 березня в Саудівській Аравії відбулася зустріч делегацій США та України. За результатами цієї зустрічі було оголошено, що Україна дала згоду на американську ініціативу щодо термінового тимчасового припинення вогню на 30 днів. Проте реалізація цієї угоди залежить від згоди Росії.

У Білому домі уникли відповіді на питання, чи має США інструменти для стримування Росії від порушення режиму припинення вогню, запропонованого Вашингтоном.

Водночас, одна з європейських розвідувальних служб отримала важливий документ з Російської Федерації, в якому зазначається, що "до 2026 року неможливе мирне вирішення кризової ситуації в Україні". У цьому документі також категорично заперечується можливість реалізації будь-якого проекту щодо розміщення миротворчих сил на українській території.

Читайте також