Новини України та світу

Рубіо: організація зустрічі між Трампом і Путіним буде залежати від досягнення успіху в припиненні конфлікту.

Можлива зустріч президента США Дональда Трампа і президента Росії Володимира Путіна залежатиме від того, чи буде досягнуто прогресу в припиненні війни РФ в Україні, заявив 20 лютого держсекретар США Марко Рубіо.

Згідно з висловлюваннями держсекретаря, під час їхньої зустрічі 18 лютого в Саудівській Аравії він повідомив міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову, що саміт лідерів не відбудеться "доти, поки ми не з'ясуємо тематику зустрічі".

Подібні зустрічі зазвичай не організовуються, "якщо ви ще не отримали інформацію про результати або певні досягнення", зазначив він.

Під час зустрічі в Ер-Ріяді представники Росії та Сполучених Штатів узгодили створення робочих груп для ведення переговорів з метою завершення масштабного конфлікту, який розпочався внаслідок вторгнення Росії в Україну у лютому 2022 року. Як Володимир Путін, так і Дональд Трамп висловили бажання організувати саміт для обговорення подальших кроків.

"Отже, я вважаю, що час проведення цієї зустрічі значною мірою залежатиме від наших зусиль у досягненні миру в Україні. Якщо нам вдасться це зробити, і зустріч стане основою для укладення угоди, то, на мою думку, всім варто вітати те, що президент Трамп виступає в ролі миротворця", - зазначив він під час інтерв'ю з американською журналісткою Кетрін Геррідж, яке транслювалося на платформі X.

Трамп виступає за термінове досягнення угоди про завершення конфлікту, проте його підхід викликає стурбованість в Україні та європейських країнах. Вони хвилюються, що між Росією та США може бути укладено компроміс, який не враховує їхні безпекові інтереси.

19 лютого Трамп назвав президента України Володимира Зеленського "диктатором" і неправдиво звинуватив Україну в повномасштабному вторгненні Росії, що викликало реакцію в ЄС і Україні.

Лавров 20 лютого взяв участь у зустрічі країн "Групи 20" у ПАР і зустрівся із міністром закордонних справ Китаю Ваном Ї.

Лавров підкреслив, що взаємини між Росією та Китаєм "перетворилися на важливий елемент стабільності світової ситуації та запобігання повному загостренню конфліктів", як зазначено в повідомленні Міністерства закордонних справ Росії.

Ван повідомив колегам з G20, що для України створюється "можливість для миру", і що Китай підтримує "усі ініціативи, що прагнуть досягти миру", згідно з інформацією, наданою Міністерством закордонних справ Китаю.

G20 включає 19 провідних економік планети, а також представників Європейського Союзу та Африканського Союзу. На сьогоднішній день Південноафриканська Республіка виконує роль голови цієї організації, яка прагне об'єднати як розвинені, так і країни, що знаходяться на етапі розвитку, з метою формування основи для світової економічної стабільності та підтримки міжнародної співпраці.

Рубіо вирішив не відвідувати дводенну зустріч G20 на тлі напруженості у відносинах з Південною Африкою, політику якої критикує адміністрація Трампа, називаючи її антиамериканською. США представляла Дана Браун, виконувачка обов'язків посла США в ПАР.

Читайте також