Новини України та світу

Рютте закликав держави НАТО збільшити закупівлі озброєння у США для підтримки України.

Генеральний секретар Альянсу переконаний, що це сприятиме підвищенню рівня інвестицій у сфері оборони.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав держави-члени Альянсу активізувати свою підтримку України, закуповуючи для неї озброєння в Сполучених Штатах. Цю інформацію оприлюднила пресслужба НАТО після завершення засідання Контактної групи, присвяченого обороні України.

Рютте згадав про ініціативу, яку озвучив президент України Дональд Трамп під час їхньої зустрічі, стосовно закупівлі європейськими державами озброєння для України.

"Ця нова ініціатива є безстроковою і вже викликала зацікавленість у багатьох країнах-членах, які висловили бажання долучитися до її реалізації. Вона доповнює ряд інших заходів, що сприяють підтримці України, і відкриває нові можливості для отримання американського обладнання та технологій, які були запрошені Україною для термінового постачання", - зазначається в повідомленні.

Зазначається, що ці добровільні зусилля буде координувати НАТО, враховуючи досвід та інфраструктуру, які надає Альянс.

"Ця ініціатива, серед інших, об'єднує три основні рішення, які були ухвалені лідерами на нещодавньому саміті НАТО в Гаазі: підвищення фінансування оборони, розширення виробництва військової продукції та підтримка України. Основна мета всіх зусиль Альянсу в сфері безпеки для України полягає в тому, щоб якомога швидше досягти справедливого та стабільного завершення конфлікту", - повідомляє пресслужба НАТО.

Як раніше повідомляло агентство УНІАН, міністр оборони України Денис Шмигаль поділився деталями угод, досягнених на зустрічі в "Рамштайні" 21 липня. Він підкреслив, що міжнародні партнери висловили готовність підтримати фінансування закупівлі озброєння для України. Зокрема, Німеччина зобов'язалася передати понад 200 тисяч снарядів для систем Gepard і фінансувати придбання українських дальнобійних безпілотників. Канада, за його словами, продовжить фінансувати український оборонно-промисловий комплекс за "данською моделлю" і виділить 20 мільйонів канадських доларів на обслуговування українських танків. Нідерланди, в свою чергу, нададуть 200 мільйонів євро для дронів-перехоплювачів та 125 мільйонів євро на обслуговування літаків F-16.

Міністр оборони Бельгії Тео Франкен нещодавно підтвердив, що цього й наступного року Україна отримає від Бельгії літаки F-16, однак точні дати поставок назвати він не зміг. Він підкреслив, що кожного разу, як Бельгія отримуватиме F-35, вона може передати F-16.

Крім того, Міністерство оборони Нідерландів виступило з офіційною заявою про надання Україні систем Patriot. Міністр оборони Рубен Брекельманс повідомив, що найближчим часом будуть уточнені всі деталі цього процесу. Він також зазначив, що країна має намір надати більше засобів для протиповітряної оборони, включаючи боєприпаси для літаків F16, системи боротьби з безпілотниками, радіолокаційні системи та інші необхідні ресурси.

Читайте також