Сенатори Сполучених Штатів попередили Україну про можливі ризики, пов’язані з підривом досягнень у сфері антикорупційної діяльності.

Сенатори Джин Шахін від Демократичної партії та Ліндсі Грем від Республіканської партії висловили занепокоєння тим, що нещодавно прийнятий закон, що узалежнює НАБУ і САП від генпрокурора, підриває значну частину прогресу боротьби із корупцією.
Про це йдеться у їхній спільній заяві, пише "Європейська правда".
У заяві Шахін та Грем зазначили, що з часу Революції Гідності Україна досягла значних успіхів у боротьбі з корупцією.
"Ми побоюємося, що нещодавно прийнятий Верховною Радою і підписаний президентом Зеленським закон підриває значну частину цього прогресу і суперечить надзвичайному бойовому духу України, а також очікуванням громадян України та міжнародної спільноти", - заявили вони.
Сенатори підкреслили, що одним із найчастіших доводів для припинення підтримки України є звинувачення в корупції, яке нібито панує в країні.
"Ми усвідомлюємо, що Україна продовжує робити значні кроки вперед у цій сфері, і закликаємо уряд уникати дій, які можуть зашкодити цьому розвитку", - заявили Шахін та Грем.
Вони висловили переконання, що як в інтересах України, так і в інтересах Сполучених Штатів - відповідати очікуванням суспільства та забезпечувати надійне державне управління, яке стане основою для економічного процвітання України та подальших американських інвестицій.
Нагадаємо, що 23 липня Європейська комісія висловила свою глибоку стурбованість щодо прийняття закону, який підпорядковує НАБУ і САП генеральному прокуророві, та на найвищому рівні звернулася до Києва з проханням надати пояснення.
В Європейському парламенті висловили думку, що Київ може поставити під ризик отримання подальшої підтримки для України та її перспективи приєднання до Європейського Союзу.
Ввечері 23 липня Зеленський прокоментував обурення громадськості та міжнародних партнерів через дії проти антикорупційних інституцій, пообіцявши внести свій законопроєкт для гарантування їхньої незалежності.