Сили оборони завдали удару по російському фрегату "Адмірал Ессен", що здійснював пуски ракет "Калібр", повідомляють аналітики OSINT.
У ніч на 2 березня під час дронової атаки на Новоросійськ українським силам, ймовірно, вдалося уразити російський фрегат "Адмирал Эссен", який РФ використовувала для запусків крилатих ракет "Калібр" по території України.
До такого висновку прийшли аналітики OSINT з об'єднання "Кіберборошно" після детального вивчення супутникових знімків військового порту Новоросійська, де розташовується Чорноморський флот Російської Федерації.
За даними аналітиків, унаслідок атаки БПЛА було уражено середню надбудову корабля. Це спричинило детонацію гранатометів постановки перешкод ПК-10, а також повне знищення комплексу РЕБ ТК-25. Пошкоджень зазнали радари підсвічування ЗР-90 "Орєх". Крім того, уламки, ймовірно, зачепили основний радар "Фрегат-М2М".
Аналітики висловлюють припущення, що в ході атаки могли постраждати й інші кораблі, проте на даний момент відсутні підтвердження цього.
Фрегат "Адмірал Ессен" є російським кораблем проекту 11356Р "Буревестник", який був спущений на воду в 2014 році і увійшов до складу Чорноморського флоту Росії. Судно брало участь у ракетних операціях в Сирії в 2017 році, а також у військових діях проти України з 2022 року. Воно оснащене крилатими ракетами 3М14 "Калібр", зенітним ракетним комплексом "Штиль-1" та 100-мм артилерійською установкою А-190.
За інформацією російських моніторингових каналів, у нічній атаці на Новоросійськ могли брати участь близько 200 безпілотників.