Новини України та світу

США зазнали втрати F/A-18 через "дружній вогонь" у районі Червоного моря.

Американський крейсер у неділю випадково збив винищувач-бомбардувальник США над Червоним морем, що стало найсерйознішим інцидентом за більш ніж рік американських операцій проти єменських повстанців-хуситів.

Про це повідомило агентство АР, посилаючись на інформацію військових США, пише "Європейська правда".

Два пілоти ВМС США в неділю здійснили катапультування через інцидент з "дружнім вогнем", повідомили представники американських військових. Обидва льотчики були виявлені в живих, один з них отримав легкі травми.

Згідно з інформацією, наданою Центральним командуванням США, літак F/A-18, який зазнав збиття, тільки що піднявся в повітря з палуби авіаносця "Гаррі Трумен".

Ракетний крейсер USS Gettysburg, що є частиною авіаносної ударної групи USS Harry S. Truman, випадково відкрив вогонь і збив літак F/A-18, повідомляє Центральне командування. За інформацією військових, збитий апарат представляв собою двомісний винищувач F/A-18 Super Hornet.

Спочатку важко було зрозуміти, яким чином USS Gettysburg зміг сприйняти F/A-18 як ворожий літак чи ракету. Це викликало питання, адже кораблі в бойовій групі підтримують зв’язок через радіозв’язок та радарні системи.

Однак Центральне командування зазначило, що раніше їхні військові судна та авіація знищили кілька безпілотних апаратів, що належать хуситам, а також протикорабельну ракету.

З моменту початку конфлікту між Ізраїлем та ХАМАС у секторі Гази в жовтні 2023 року, хусити здійснили ракетні та безпілотникові атаки на приблизно 100 торгових суден.

Хусити заявляють, що їхні атаки спрямовані на судна, які мають зв'язок з Ізраїлем, Сполученими Штатами або Великою Британією, з метою примусити Ізраїль зупинити свою військову операцію проти ХАМАС у Газі. Проте варто зазначити, що багато з цих атакованих суден майже не пов'язані з конфліктом, включаючи ті, що курсують до Ірану.

Аварія американського літака висвітлює, наскільки ризикованим став Червономорський коридор через безперервні атаки на морські перевезення з боку хуситів, попри наявність патрулів американських та європейських військових коаліцій у цьому регіоні.

У жовтні в Сполучених Штатах оголосили про намір зберегти свою військову присутність в районі Червоного моря. Це рішення прийнято з метою забезпечення спільно з міжнародною коаліцією захисту цивільних суден від нападів бойовиків, які отримують підтримку від Ірану.

Читайте також