Трамп отримує поради від Пентагону стосовно військової підтримки для України, заявив речник.

Міністерство оборони США продовжує надавати президентові Дональду Трампу рекомендації щодо військової допомоги Україні, заявив 2 липня речник Пентагону Шон Парнелл.
"Міністерство проводить ретельний аналіз та коригує свій підхід, при цьому зберігаючи боєздатність Збройних сил США та пріоритети в сфері оборони. Ми не будемо розголошувати точну кількість або типи зброї, яку передаємо Україні, а також терміни цих поставок. Однак міністр оборони продовжить надавати рекомендації президентові для ухвалення рішень щодо подальшої військової підтримки Україні," - заявив представник оборонного відомства США.
Він не вказав, про яку саме зброю йдеться у перегляді американської політики щодо постачання озброєння, коли цей процес завершиться, та які ще країни маються на увазі.
2 липня Білий дім оголосив, що Сполучені Штати призупиняють постачання певних видів озброєння, які були обіцяні Україні під час президентства Байдена для боротьби з Росією. Це рішення стало наслідком підтвердження Пентагону про критичне зниження запасів американських військових ресурсів.
Речниця Білого дому Анна Келлі заявила, що після огляду Міністерством оборони військової підтримки США іншим країнам ухвалили рішення "поставити інтереси Америки на перше місце". Але Вашингтон відмовився підтвердити, які саме системи озброєнь були зупинені.
Згідно з інформацією в ЗМІ, мова йде про тимчасове припинення поставок десятків ракет-перехоплювачів для систем ППО Patriot, численних переносних зенітно-ракетних комплексів Stinger, високоточних артилерійських снарядів, понад ста ракет Hellfire, а також ракет AIM.
Читайте також: Частина військової підтримки від США була призупинена ще до прибуття в Україну - FT
Міністерство закордонних справ України оголосило, що 2 липня, за дорученням міністра Андрія Сибіги, було запрошено тимчасового повіреного у справах США в Україні Джона Гінкеля. Основною темою обговорення стали питання військової підтримки з боку США та оборонна співпраця між державами у контексті загострення агресії та терору, які здійснює Росія проти України.
Водночас у Кремлі заявляють, що "менша кількість постачань озброєння Україні призведе до швидшого завершення спеціальної військової операції" (так у Росії називають війну проти України).
Протягом останніх кількох місяців, у зв'язку з посиленням російських авіаударів по містах України, Київ активно звертається до своїх західних партнерів із проханнями про розширення постачань систем протиповітряної оборони. На фінальній пресконференції саміту НАТО, що проходив у Гаазі минулого тижня, президент Дональд Трамп повідомив, що США можуть розглянути можливість продажу Україні додаткових систем Patriot.
Водночас Сполучені Штати, які надали Україні зброї і військової допомоги на суму понад 66 мільярдів доларів із моменту початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року, закликали союзників, щоб ті надали Україні системи протиповітряної оборони й інше обладнання. Але багато хто неохоче відмовляється від своїх високотехнологічних систем, особливо країни Східної Європи, які також відчувають загрозу з боку Росії.