Трамп знову відтермінував підвищення мит на товари з Європейського Союзу.

Новий термін для укладення торгової угоди між Європейським Союзом і Сполученими Штатами встановлено на 1 серпня. У той же час Дональд Трамп оприлюднив листи, що стосуються збільшення мит для Японії, Південної Кореї, Південноафриканської Республіки та ряду інших держав.
Президент США Дональд Трамп має намір підписати указ, що відтерміновує збільшення торгових мит на імпорт з Європейського Союзу та ряду інших країн до 1 серпня. Цю інформацію в понеділок, 7 липня, озвучила прес-секретар президента США Керолайн Лівітт. Також агентству Reuters підтвердило цю новину неназване високопоставлене джерело в ЄС.
У той же день Трамп опублікував на своїй платформі Truth Social офіційні документи, що стосуються введення торговельних тарифів з 1 серпня. Вони становитимуть 25% для Японії, Південної Кореї, Малайзії, Казахстану та Тунісу, 30% для Південно-Африканської Республіки (ПАР) та Боснії і Герцеговини, 32% для Індонезії, 35% для Сербії та Бангладеш, 36% для Таїланду та Камбоджі, а також 40% для Лаосу та М'янми.
Такі заходи Вашингтону обґрунтовуються "торговельним дефіцитом", який США мають з цими країнами. У листах Трамп застерігає, що якщо одна з цих країн вирішить підвищити свої мита на товари зі Сполучених Штатів, тариф для неї буде дзеркально збільшений на аналогічне число відсоткових пунктів.
Нагадаємо, що у вівторок, 8 липня, закінчується 90-денний термін, оголошений Трампом у квітні, під час якого було призупинено підвищення мит на імпорт з різних країн. Для Європейського Союзу президент США встановив крайню дату 9 липня для досягнення торгової угоди. В даний час на більшість товарів, що імпортуються з ЄС, діє базова ставка мита у розмірі 10%. Автомобілі з Європи підпадають під підвищене мито у 25%, тоді як сталь і алюміній обкладаються митом у 50%. Трамп попереджав, що у разі відмови Євросоюзу від угоди, до всіх товарів з цього регіону буде застосовано 50-відсоткове мито.
4 липня стало відомо, що США можуть ввести 17-відсоткові мита на імпорт сільгосппродукції з Європейського Союзу через повільний прогрес у переговорах між Вашингтоном та Брюсселем. За інформацією видання Financial Times, ЄС розробляє можливу відповідь на випадок, якщо переговори зазнають зриву. Згідно з цими даними, держави-члени ЄС вже підтримали введення відповідних мит, які можуть почати діяти з 14 липня і торкнуться американського експорту на суму 21 мільярд євро щорічно.
6 липня голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн (Ursula von der Leyen) провела телефонну розмову з Трампом, за підсумками якої повідомила, що ЄС розраховує найближчими днями досягти принципової домовленості зі США для врегулювання торговельного конфлікту. Того ж дня міністр фінансів США Скотт Бессент повідомив, що Білий дім має намір з 1 серпня повернути високі ставки ввізного мита для країн, які не досягли прогресу в переговорах з Вашингтоном.
6 липня, після саміту в Ріо-де-Жанейро, країни БРІКС оприлюднили декларацію, в якій висловили "серйозне занепокоєння" через зростання односторонніх тарифних і нетарифних заходів, що спотворюють міжнародну торгівлю та суперечать нормам СОТ. У відповідь на цю заяву, Дональд Трамп попередив про можливість введення додаткових мит у розмірі 10% на товари з країн БРІКС та їхніх союзників, які підтримують "антиамериканську політику" блоку. "Ця політика не передбачає винятків," - підкреслив президент США у своєму дописі на платформі Truth Social.
До БРІКС зараз входить 10 країн: до засновників цього блоку Бразилії, Росії, Індії, ПАР та Китаю згодом приєдналися Іран, Єгипет, Ефіопія, Об'єднані Арабські Емірати та Індонезія. З КНР США раніше досягли тимчасової угоди про зниження взаємних мит.
У кінці 2024 року Трамп висловлював загрозу державам БРІКС, погрожуючи підвищенням тарифів до 100 відсотків, якщо вони вирішать ввести власну валюту як конкурент долару. Одночасно він прямо дав зрозуміти, що може обмежити цим країнам доступ до ринку США.