У Великій Британії обговорюється створення спільного фонду для модернізації озброєння європейських країн, за інформацією ЗМІ.

Передбачається створення багатостороннього фонду, який запозичував би кошти на ринках за вигідними ставками і підтримував би оборонні витрати.
Велика Британія висловила ініціативу щодо заснування спільного європейського фонду, який займатиметься закупівлею, накопиченням та фінансуванням модернізації військової техніки. Цю інформацію передає видання Financial Times, посилаючись на конфіденційний документ, підготовлений представниками Міністерства фінансів Великої Британії.
У документі наводяться аргументи на користь створення багатостороннього фонду для "коаліції рішучих", який запозичував би кошти на ринках за вигідними ставками і підтримував би оборонні витрати. Підкріплений акціонерним капіталом і суверенними гарантіями, фонд міг би не лише позичати гроші на оборонні проєкти, але й фактично купувати військові активи, створюючи спільні запаси обладнання для країн-учасниць.
Згідно з інформацією, минулого тижня цей неформальний документ був надісланий до важливих європейських столиць для обговорення. Водночас вказувалося, що він не відображає офіційної позиції британського уряду.
Не вказуючи конкретну суму фонду, документ зазначає, що ці ініціативи можуть сприяти вирішенню проблеми фінансування оборони в Європі, що, за оцінками, складає "сотні мільярдів євро".
За інформацією видання, основна мета нового інструменту полягає в "закупівлі активів від імені національних держав" у фінансовій системі, що дозволить зменшити фінансовий тягар на бюджети країн-членів, звільнивши їх від авансових витрат на інвестиції.
Хоча запропонований фонд має потенціал для стимулювання комунальних закупівель і надання фінансової підтримки малим оборонним компаніям, його основною вигодою стане фінансування накопичення запасів озброєння та боєприпасів. Уряди здійснюватимуть оплату лише тоді, коли ці запаси будуть виведені з експлуатації. У документі зазначені потенційні закупівлі, які включають запчастини для військової техніки, такої як танки та літаки, артилерійські снаряди, боєприпаси для протиповітряної оборони, вибухові речовини, а також транспортні засоби для матеріально-технічного забезпечення, такі як гелікоптери та авіаносці. Дана установа буде інтегрована в загальний світовий сектор в національних рахунках, а придбані нею озброєння будуть відображені на її власному балансі, а не на балансі країн-учасниць.
Зазначається, що це дозволило б уникнути авансових капітальних витрат на закупівлю обладнання, які лягають на бюджети країн-членів.
Після отримання військової техніки країни сплачуватимуть кошти до фонду і зараховуватимуть їх до своїх бюджетів.
"Ідея полягає в тому, (що початкові витрати - ред.) були б неофіційними", -заявив один з посадовців.
Згідно з попередніми відомостями, Європейський Союз заборонить американським, британським та турецьким оборонним компаніям доступ до фінансування з 150-мільярдного фонду, якщо ці держави не підпишуть відповідні угоди в галузі безпеки з ЄС.
Місія для посилення ЗСУ. Рішення "коаліції охочих"