Новини України та світу

У зоні Чорнобиля зафіксували самотнього коня (фото)

Експерти Чорнобильського заповідника поділилися подробицями про цього самотнього мешканця та розповіли, над чим наразі ведуть роздуми.

У Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику дослідники виявили самотнього коня Пржевальського.

Як йдеться у повідомленні заповідника у соцмережі, фахівці спостерігають за ним вже досить давно і зазначили, що цей кінь завжди самотній. "Помітили вже давно. Біля старої, напівзруйнованої ферми... Завжди сам, завжди обережний... Сплутати його з іншим неможливо: характерна світла пляма на лобі робить його впізнаваним. Саме завдяки цій особливості дослідники назвали його Білолобим", - деталізували фахівці.

Одного дня, за інформацією експертів, було зафіксовано Білолобого разом із лошам неподалік від заплави річки Уж. "Білолобий із лошам, який, ймовірно, ще зовсім молодий, ймовірно, народився минулого року", - зазначено в повідомленні.

"Звідки ж це маля? Як воно опинилося поряд із дорослим пржевальцем, і чому покинуло своє стадо, залишається таємницею. Проте одне стало зрозумілим: Білолобий змінився... Він постійно знаходиться поруч із лошатком, дбайливо охороняючи його, як справжній лідер," - повідомили в заповіднику, припустивши, що, можливо, так і виникає новий табун.

Фахівці зазначили, що такі моменти не лише зворушливі, але й цінні результати експедиційних спостережень. Вони допомагають краще розуміти поведінку тварин, їхню адаптацію та соціальні зв'язки у дикому середовищі.

Нещодавно в Чорнобильському заповіднику було виявлено жука, який занесений до Червоної книги України. Експерти повідомили, що це представник виду жук-олень, або звичайний рогач. Цей жук є найбільшим серед твердокрилих комах України, його довжина разом із "рогами" може досягати 8 сантиметрів.

У заповіднику також вдалося виявити рідкісну ящірку, відому як "веретільниця". Ця неотруйна істота характеризується спокійним темпераментом і здебільшого проводить свій час під землею.

Читайте також