У розетках вже не 220 вольт. Що українцям слід знати про нові стандарти напруги, які вступили в силу з 1 липня.

РБК-Україна розповідає, що треба знати споживачам про зміни.
Рішення про зміну стандарту напруги ще в середині квітня ухвалила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
З 1 липня нові вимоги щодо допустимого діапазону напруги встановлюють значення від 207 до 253 вольтів, що відповідає ±10% від оновленого стандарту. Ці вимоги повинні бути впроваджені всіма обленерго, включаючи ті, що функціонують у прифронтових зонах.
Експерти вважають, що перехід на новий стандарт напруги наблизить Україну до європейських норм і допоможе покращити якість електропостачання.
Постійна напруга:
У підприємствах "Українські розподільні мережі" та "ДТЕК Мережі" стверджують, що технічний перехід не є складним, оскільки більшість трансформаторів вже обладнані для налаштування необхідного рівня. Однак основною проблемою залишаються загальне зношення мереж та пошкодження, викликані обстрілами.
Відновлення пошкоджених ліній у прикордонних зонах часто затримується через ризики та необхідність отримання військових дозволів. Проте, в Сумській області, незважаючи на складні умови обстрілів, вдалося модернізувати важливі вузли, що забезпечило безперебійну роботу переходів.
Новий стандарт дозволяє коливання напруги в межах від 207 до 253 В, і сучасні побутові пристрої розроблені для роботи в такому діапазоні. Тому споживачі не повинні стикатися з жодними проблемами під час переходу.
"Проблеми можуть виникати з дуже старим обладнанням, але обладнання, спроектовано для роботи на 220 вольт, має достатній запас міцності та діапазон регулювання для роботи при номінальній напрузі 230 вольт", - пояснили в "Українських розподільчих мережах".
Українцям, які користуються реле напруги, слід перевірити його налаштування після зміни стандартів. Рекомендується встановити діапазон від 207 до 253 вольт, щоб уникнути випадкового вимкнення електропостачання.