Україна займе важливу позицію на Мюнхенській конференції з безпеки, повідомляє Міністерство закордонних справ.
Виступ Володимира Зеленського, президента України, на Мюнхенській конференції з безпеки, що відбулася 17 лютого 2024 року. Джерело: Офіс президента.
Президент України Володимир Зеленський отримав запрошення на Мюнхенську безпекову конференцію, яка відбудеться 13-15 лютого.
Цю інформацію озвучив представник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
За його словами, глава держави запрошений до участі разом з українською делегацією, до складу якої також увійде міністр закордонних справ Андрій Сибіга.
Одночасно Георгій Тихий підкреслив, що остаточне рішення про участь президента в події оголосить особисто Володимир Зеленський. Він також зауважив, що в цьому році Україна отримає підвищену увагу та важливе місце в програмі конференції.
Звичайно, Україну чекають на цьому заході. Ба більше, цьогорічна Мюнхенська безпекова конференція приділить Україні особливу увагу та відведе їй пріоритетну роль у своїй програмі, -- зазначив представник Міністерства закордонних справ.
У Міністерстві закордонних справ акцентували увагу на тому, що Україна активно залучиться до конференції на багатьох рівнях. Зокрема, передбачено проведення панельних дискусій та двосторонніх переговорів з міжнародними партнерами.
Основними аспектами, які обговорюватимуться на конференції для України, є ініціативи щодо миру, зміцнення оборонних можливостей та енергетичної незалежності країни, а також засоби впливу на Російську Федерацію.
"В Україні існує концепція щодо завершення війни, яка передбачає збільшення тиску на Російську Федерацію. Ця ідея стане основною темою на форумі в Мюнхені," – підкреслив Георгій Тихий.
Нагадаємо, що під час минулорічної Мюнхенської безпекової конференції Володимир Зеленський висловив думку про можливість проведення виборів в Україні. Він зазначив, що, теоретично, готовий до цього кроку, але в умовах війни реалізація голосування є не лише складною, а й небезпечною. Президент підкреслив, що вибори в часи повномасштабної агресії можуть призвести до нових загроз для територіальної цілісності країни.