В ISW розкрили, що ховається за висловлюваннями Путіна про переговори в Стамбулі та які наміри має Кремль.
Російський лідер Володимир Путін намагається вплинути на нинішні розмови щодо можливого припинення бойових дій та майбутнього миру в Україні. Цей воєнний злочинець прагне дестабілізувати єдність між Україною, США та Європою щодо всебічної 30-денного перемир'я.
Водночас Путін наполегливо вимагає, щоб усі переговори обговорювали так звані "першопричини" конфлікту в Україні, які він визначає. Це зазначено в аналізі, підготовленому Інститутом вивчення війни.
Кремлівські чиновники останнім часом активізували свою взаємодію із західними ЗМІ, намагаючись безпосередньо звернутися до адміністрації президента США Дональда Трампа та американської громадськості і представити умови Росії для капітуляції України як прийнятні.
Останні заяви Кремля є частиною спроби впровадити російські наративи в західний інформаційний простір, спрямовані на те, щоб переконати Захід у тому, що Росія здатна завоювати всю Україну військовим шляхом, і налякати Україну і Захід, щоб вони поступилися вимогам РФ. Аналітики впевнені, що риторичне позерство Путіна є спробою приховати обмеження в можливостях російських військових і відволікти увагу від нездатності РФ домогтися будь-якого істотного прогресу на полі бою за останні два роки.
Крім того, Путін і інші представники кремлівської влади невпинно дотримуються своїх військових цілей, які фактично означають повну капітуляцію України. Вони продовжують відмовлятися розглядати будь-які пропозиції щодо мирної угоди, які не відповідають всім вимогам Росії. Кремль також помилково стверджує, що готовий до добросовісних переговорів з Україною, водночас продовжуючи атаки на українські позиції та формуючи умови для подальшої військової агресії проти України та НАТО в найближчій перспективі.
Нагадаємо, що Володимир Путін, російський лідер, зробив публічну заяву, проте не згадав про 30-денне перемир'я, яке планували розпочати 12 травня. Натомість він висловив пропозицію щодо нових переговорів, які мають відбутися 15 травня, фактично ігноруючи заклик до припинення вогню.
Раніше Теммі Брюс, представниця Державного департаменту США, висловила думку, що світ сподівається не на нові декларації з боку Росії, а на конкретні кроки, які сприятимуть зниженню напруженості в конфлікті.
Як раніше інформував OBOZ.UA, президент України Володимир Зеленський оголосив, що безумовне припинення вогню розпочнеться 12 травня. Цей режим триватиме не менше 30 днів і є безпосередньою вимогою до Росії, яку підтримують міжнародні союзники. Детальніше про це говорилося в спільній заяві учасників саміту "коаліції охочих".